miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wszystkie obietnice prezydenta Handzla [Felieton] [Tylko dla dorosłych]

10 2 289

Właśnie przeczytaliśmy w lokalnych mediach wiadomość, o tym że wydano JUŻ 4000 Kart Nowosądeczanina. Jak na 15 miesięcy funkcjonowania obecnej władzy wynik niezbyt imponujący, ale niech im będzie. Lecz informacja ta zdopingowała nas do tego, aby zgodnie z tym, co nie raz na tych łamach deklarowaliśmy, przypomnieć Państwu obietnice, które jesienią 2018 roku składał mieszkańcom Nowego Sączą umiłowany nasz duet Handzel@Bochenek.

 

Czytaj również: Advocatus diaboli [Felieton]

 

Jednak wbrew temu, co w tytule, nie będziemy się pastwić nad WSZYSTKIMI obietnicami wypowiedzianymi w toku kampanii wyborczej, skupimy się tylko na tych, które – naszym subiektywnym zdaniem – były najważniejsze i oczywiście nie dotrzymane. Otóż i one:

 

 

 1. Finansowe wsparcie dla seniorów oraz takaż sama rehabilitacja dla niepełnosprawnych – czy ktoś, ktokolwiek w Sączu o takim czymś słyszał? Czy w jakikolwiek sposób Miasto wsparło finansowe nowosądeczan w wieku emerytalnym lub osoby niepełnosprawne? Chętnie poznamy takie przypadki, powtarzamy mówimy o wsparciu miasta z własnych środków i zaprojektowanych przez ostatni rok nowych programów, a nie z pieniędzy przekazywanych cyklicznie przez państwo, bądź inne instytucje, jak np. PFRON.
 2. Odkorkowany Nowy Sącz. Niezłe co? Zapraszamy naszych włodarzy w okolice Węgierskiej, Tarnowskiej, Krakowskiej w godzinach porannych lub popołudniowych. Do centrum miasta zasadniczo o każdej dziennej porze. Zresztą zapraszamy prawie wszędzie. No chyba, że chodziło w cytowanym programie o godziny ciszy nocnej, między 22, a 6 rano. To przepraszamy. Nie doczytaliśmy.
 3. Nowe drogi i parkingi – oprócz jednego (słownie jednego, tak jakby budowa parkingu była czymś tak skomplikowanym, jak budowa nie przymierzając Kosmodromu) pod Panoramą , o innych żeśmy nie słyszeli. Chętnie poznamy też nazwy nowych ulic wybudowanych przez ekipę ratuszową ostatnimi czasy.
 4. Nowy Park Strzelecki, Zagospodarowanie Starej Sandecji , Bulwar nad Kamienicą. Park Strzelecki to inwestycja, którą Handzel otrzymał w spadku po Nowaku i jedyne, co udało mu się z nią uczynić to drastycznie ją okroić. O pozostałych osiągnieciach w tym punkcie ani słuchu, ani widu nawet w fazie embrionalnej koncepcji…
 5. Poprawa jakości powierza i walka ze smogiem – jesteśmy bardzo ciekawi, jak to Handzel z tym smogiem powalczy. I prosimy tylko dość już tej ściemy o błękitnym węglu, mówmy o naprawdę poważnych rzeczach. Poważnie!
 6. Sądecka starówka – miejscu prestiżowym i tętniącym życiem. No to żeśmy się uśmiali. Handzel@Bochenek uważają, że jeżeli wymienili bruk wokół ratusza i położyli nową kostkę i chodnik na ulicy Wąskiej to temat mamy załatwiony. Gratulujemy poczucia humoru!
 7. A teraz najlepsze: Bezpłatna podstawowa opieka medyczna dla Sądeczan w porze nocnej i w dni wolne od pracy. Tłumaczymy i wyjaśniamy (chodzi o opiekę za którą zapłaci miasto, a nie o to że pójdziecie Państwo w nagłym przypadku na SOR i tam zostaniecie przyjęci). Uśmialiście się drodzy czytelnicy? My również!

Od pewnego czasu całymi dniami kołacze nam w głowie kawałek „Żyję w kraju” wykonywany przez Strachy na Lachy. Parafrazując słowa refrenu Grabarza z tego utworu, nam też się wciąż wydaje, że „żyjemy w mieście, w którym ktoś chce nas zrobić w ch..a, za naszą kasę…” .

I nawet dokładnie wiemy kto.

 

 

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. archiwum | Facebook.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
10 Komentarze
 1. xaa121 pisze

  HEj pajace. To chcecie mieć przejezdne, równe drogi czy jednak logika się klania i wam przeszkadza zakorkowane miasto? Skoro remonty Krakowskiej i mostu heleńskiego były w spadku po proprzedniku i zle zaplanowane rondo to czyja to wina? Skoro poprzednik sklamal wprost w wprowadzajac radnych i opinie publiczną o calkowityh kosztach inwestycji rewitalizacja parku strzeleckiego- ktory po podliczeniu wynosil 45 mln zl a wpisano ile za Nowaka 25 mln? Serio? To jest to wasze pisanie z humorem? Jedynie czego tu można się spodziewać to tak latwo wytykać wam samym bledy logiczne i fakapy jakie robicie.Nierwiele od Handzla się roznicie.

 2. Rysiek pisze

  O kłamstwach wyborczych Handzla można wiele pisać. Podam dwa
  – ekstraklasowy stadion dla Sandecji Nowy Sącz o pojemności ponad 8 tys.
  – zakończenie finansowania zawodowej 1 ligowej Sandecji z publicznych pieniędzy

 3. Krzysiek pisze

  artykuł na poziomie Sadeczanina..

  1. Jurek pisze

   Strzał w 10 Krzysiu .

 4. Zażenowany pisze

  Kompleksiarz powrócił …
  Długo jeszcze masz zamiar kompromitować się tymi “felietonami”?
  No chyba, że tylko o kliknięcia chodzi.

 5. waldi pisze

  to było do przewidzenia że Hanzel nic nie zrealizuje ze swoich obietnic.

 6. Jurek pisze

  Dr Hyde & Mr Jekyll Nie jesteś Sądeczaninem pisząc takie paszkwile . Ale jest pewne że jesteś związany z Jedyną Prawą i Sprawiedliwą katolicką partią wszechmogącą.

  1. waldi pisze

   każdy z kimś jest związany ale jest pewne że Ty jesteś związany z jedyną POpapraną .

 7. miastons pisze

  odwiert dna. nic nowego. ktoś ma problem z samym sobą dr hyde

 8. mieszkaniec pisze

  co był nie chciał zrobić to i tak 12 sprawiedliwych zablokuje.

Zostaw odpowiedź