miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Wy tu się sami zadusicie! Czegoś takiego to ja nigdzie nie widziałem” [Interwencja czytelnika, zdjęcia]

4 3 049

Skontaktował się z nami czytelnik. Regularnie odwiedza Sądecczyznę w związku z biznesem, który prowadzi. Pochodzi z Sanoka (Podkarpacie). – Czegoś takiego to ja nie widziałem nigdzie! Wy tu się sami zadusicie! – mówi w rozmowie telefonicznej z miastoNS.pl pan Tomasz.

 

Czytaj również: Pomimo pandemii wywalczyli 2 złota na Mistrzostwach Polski! Pojadą do Petersburga i Orlando

 

Czegoś takiego to ja nie widziałem nigdzie! Piękna pogoda, wyż. Piękne Polskie góry na horyzoncie. Wjeżdżam w kotlinę sądecką i wyż się kończy. Na horyzoncie jedynie kopcące kominy i smog, który uniemożliwia miejscami podziwianie Waszego pięknego krajobrazu – mówi pan Tomasz. – Czegoś takiego nigdzie nie widziałem, a sporo podróżuję po Polsce. Wy tu się sami zadusicie. To jest dramat – dodaje pan Tomasz dołączając zdjęcia wykonane z samochodu.

 

 

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne
Dzisiaj powietrze przekroczy normy bezpieczeństwa. Centrum Zarządzania Kryzysowego publikowało komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o ostrzeżeniu 1 stopnia o zanieczyszczeniu powietrza dla miasta Nowego Sączą. Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia pyłu zawieszonego PM10 przygotowano na podstawie prognozy zanieczyszczenia powietrza, wykonywanej przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) dostępnej na portalu „Jakość powietrza” GIOŚ pod adresem: https://powietrze. malopolska.pl/ jakosc-powietrza/

Obowiązuje w dniu 25.11.2020 od godz. 06.00 do 24.00

Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne.

Obowiązujące ograniczenia:
Obowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno (kozy, piece kaflowe), jeżeli nie stanowią jedynego źródła ciepła.

Zalecenia zdrowotne:
• Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, jeśli odczuwasz pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła.
• Ogranicz wietrzenie pomieszczeń.
• Unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. korzystania
z samochodu, używania dmuchaw do liści, rozpalania ognisk.

Dodatkowe zalecenia dla osób o większej wrażliwości na zanieczyszczenie powietrza:
(dzieci i młodzież, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami układu oddechowego lub krwionośnego, osoby zawodowo narażone na zapylenie oraz osoby palące papierosy i bierni palacze)
• Ogranicz intensywny wysiłek fizyczny na zewnątrz.
• Nie zapominaj o normalnie przyjmowanych lekach.
• Osoby z astmą mogą silniej odczuwać objawy (duszność, kaszel, świsty)
i potrzebować swoich leków częściej niż normalnie.
• W przypadku nasilenia objawów chorobowych zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Władze gmin zobowiązane są do prowadzenia intensywnych kontroli, aby zapobiegać spalaniu odpadów.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi i podjętych działaniach proszę na bieżąco informować Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowego Sącza. Tel. (18) 443-57-02, fax. (18) 443-50-10, e-mail: czk@nowysacz.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Zadusimy się bo plebs na KNS nie ma pieniedzy na życie a gdzie na węgiel. Wieśniaki podbierają rodzicom 10zł na paliwo i kilka złotych na na kanapke lub loda z Mcdonaldsa żeby zabłysnąć wiejskiej dziewce. Nieraz widziałem jak jedzą jednego burgera w kilku. Szkoda mi ich. Dlatego są agresywni wobec mieszkańców bo walczą z zazdrości o jedzenie.

  1. siw pisze

   Weź ty sie durniu zastanów co piszesz. Ludzi niech pilnują żeby zwłokami w piecach nie palili i tyle.

  2. paweł pisze

   idiota:)

  3. xaxa1212 pisze

   pierdu pierdu na Dlugoszowskiego też nie mają pieniedzy? Palą syfem jak idzie. Trollu pisowski.

Zostaw odpowiedź