miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wybudują most na Kamienicy? Jest wsparcie sądeckich parlamentarzystów

0 456

Wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwana budowa nowego mostu na rzece Kamienica w Nowym Sączu w końcu się rozpocznie. Wspólne działanie w tej sprawie zadeklarowali sądeccy parlamentarzyści. Zaproponowali oni, aby o środki wystąpić w ramach projektu Polski Ład. Lobby struktur PiS i prezydenta Handzla ma sprawić, że pieniądze zostaną pozyskane. 

 

Czytaj również: ZROBIŁ TO! Andrzej Lis oddał 100 litrów krwi. Pobił rekord Guinnessa

 

Nabór wniosków do rządowego programu ma zostać przeprowadzany jeszcze w grudniu. Jak zapewnia prezydent Ludomir Handzel, miasto jest gotowe do przeprowadzania inwestycji błyskawicznie.

 

Jeżeli te pieniądze zostaną nam w styczniu przyznane, to dosłownie na drugi dzień poprosiłem, aby nasz Zarząd Dróg otworzył postępowanie przetargowe – mówił Ludomir Handzel.

Posłowie Prawa I Sprawiedliwości Edward Siarka oraz Patryk Wicher zapowiedzieli, że będą lobbować za przyznaniem dotacji na ten cel miastu. Swoje wsparcie zadeklarował również poseł Arkadiusz Mularczyk wraz sądeckimi radnymi PiS: – Zrobimy wszystko, obiecujemy mieszkańcom regionu, że te środki zostaną przyznane na ten most, jeśli taki wniosek wpłynie – oświadczyli zgodnie działacze PiS.

 

 

Stary most na Kamienicy został uszkodzony w czasie powodzi i wyłączony z użytkowania w czerwcu 2020 roku. Pieniądze na jego odbudowę miały pochodzić z tzw. powodziówek, jednak środki zostały przeznaczone na walkę ze skutkami pandemii. W tej chwili mieszkańcy korzystają z przeprawy tymczasowej.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź