miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wydano decyzję środowiskową dla budowy trzeciego mostu na Dunajcu

0 788

Została wydana decyzja środowiskowa dla budowy trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu (woj. małopolskie) wraz z nową trasą łączącą drogę krajową nr 87 z drogą wojewódzką nr 969. Inwestycja ma powstać w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

 

Czytaj również: Newag zakończył kontrakt! 551 milionów w kasie nowosądeckiego giganta

 

Jak poinformowały w piątek władze Nowego Sącza, decyzja środowiskowa wydana przez Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie dotyczy wariantu C przebiegu tej trasy – wskazano go jako najkorzystniejszy dla środowiska.

 

Przebieg nowej drogi, związany z budową mostu nad Dunajcem

 

Według nich preferowany wariant C posiada najlepsze przejście przez Dunajec oraz maksymalne obejście terenów inwestycyjnych, dające możliwość ich późniejszego zagospodarowania. Koncepcja ta omija także tereny zamieszkałe i jest najkorzystniejsza ekonomicznie. W sumie procedowano cztery warianty przebiegu trasy.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel ocenił, że wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach kończy ważny ponad dwuletni etap związany z przygotowaniem tej inwestycji. Podziękował za dotychczasową współpracę władzom samorządowym i instytucjom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

“Kolejne etapy dotyczące wykonania dokumentacji technicznej i robót budowlanych będą prowadzone przy dalszej współpracy, gdyż ta inwestycja jest niezwykle ważna dla regionu i powinna zostać zrealizowana jak najszybciej” – podkreślił.

W lecie zeszłego roku ówczesne Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zadeklarowało dofinansowanie w 80 proc. prac projektowych dla tej inwestycji o wartości 3,8 mln zł w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. Szacowano wtedy, że koszt budowy przeprawy może wynieść ok. 155 mln zł.

Dyskusje dotyczące budowy trzeciego mostu na rzece Dunajec wraz z trasą spinającą DK 87 z DW 969 toczą się w Nowym Sączu od wielu lat. Ma ona połączyć obwodnicę zachodnią, która biegnie przez gminę Chełmiec z ulicą Węgierską w Nowym Sączu.

źródło: PAP
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź