miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ewakuacja Galerii 3 Korony? [aktualizacja]

12 26 327

Dzisiaj (21 stycznia) tuż przed godziną 18:00 w Galerii 3 Korony mieszczącą się przy ulicy Lwowskiej w centrum Nowego Sącza doszło – jak się później okazało – do niegroźnej sytuacji spowodowanej zadymieniem w obiekcie handlowym. Według wstępnych informacji nieoficjalną przyczyną miała być możliwość wystąpienia pożaru.

– W pewnym momencie zaczął wyć alarm, zaczęły obsuwać się rolety zabezpieczające. W głośnikach usłyszeliśmy o niebezpieczeństwie w obiekcie – mówi czytelniczka portalu miastoNS.pl. – Ludzie zaczęli wpadać w panikę, słyszeliśmy płacz i krzyki – dodaje świadek zdarzenia.

Aktualizacja 19:40: Całe szczęście był to jedynie fałszywy alarm. Nikomu nic złego nic się nie stało. 

Aktualizacja 18:40: Ledwo zamówiliśmy jedzenie w punkcie samoobsługowym na II piętrze i usłyszeliśmy “UWAGA! Niebezpieczeństwo!”. Ochroniarz zaczął machać. Profesjonalnie i spokojnie udzielał informacji, schody ruchome zatrzymały się. Ludzie wpadli w panikę. Natychmiastowo masa ludzi zaczęła opuszczać obiekt. Dziwne rolety na schodach zaczęły się obniżać… To było straszne! komentarz uczestnika zaistniałej sytuacji.

Aktualizacja 18:30: Systemy monitoringu są bardzo czułe – i słusznie w takich przypadkach. Wykryto jak się okazuje lekkie zadymienie w okolicach browaru 3K. Do pożaru nie doszło – sytuacja jest opanowana – informuje portal miastoNS.pl st. bryg. mgr inż. Paweł MOTYKA, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Aktualizacja 18:15: Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną miał być pożar w obiekcie. Jak nas informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu alarm okazał się być fałszywy. 

Rafał Kmak
fot. czytelnik

Komentarze Facebook
Zobacz również
12 Komentarze
 1. Adam pisze

  Bo ludzie jak stadko baranków – w panice działa instynktownie – przeważnie głupio…

 2. Kinga pisze

  Masakra, taką samą sytuację miałam kilka tygodni temu. W dodatku słyszałam że to zdarzało się wcześniej. Poprzez takie wpadki galeria traci klientów.

 3. Stefan pisze

  Moja córa też tam była – tak się wystraszyła, że powiedziała, że nawet do ulubionego Heliosa nie chce już pójść… SZOK!

 4. Ania pisze

  Będąc w galerii usłyszałam w głośnikach tylko „ Uwaga doszło do …” i wiadomość przerwało. Robiłam dalej zakupy w nieświadomości ze coś się dzieje. A co gdyby naprawdę był pożar ?? System informacji bardzo słaby ( byłam w sklepie Reserved)

 5. Martino pisze

  Oj zaraz wszyscy wystraszeni nie wrucą do trzech koron. A może trzeba to pozytywnie odebrać, takie działania stwierdzają że galeria jest dobrze strzeżona i reaguje odpowiednio wcześnie na niebezpieczeństwo a nie tak jak przeważnie za późno.

 6. Adam pisze

  Co za bzdury, komunikat był przerwany ludzie normalnie zakupy dalej robili w tym ja. Nie widziałem zbyt dużej paniki, może pojedyncze jednostki. W Macu nawet przyjmowali zamówienia w trakcie alarmu.

 7. Admin1 pisze

  Okropne, nigdy więcej do trzech koron, zawału można dostać, a ikt prawdy nie ujawnia co faktycznie włączyło alarm dopóki nie dojdzie do tragedii…

 8. Magda pisze

  Nigdy więcej bylam na 1 pietrze😁I straszny strach 😣😣mnie ogarna prosze mi powiedzieć po co te rolety ?dlaczego one zadziałały?

  1. Damian pisze

   To są rolety przeciwdymne które mają odciąć część obiektu objętego zagrożeniem (pożarem) + włączają się dmuchawy wentylacyjne aby obiekt został oddymiony

 9. Patka pisze

  My siedzieliśmy w saunie o tej godzinie i kompletnie nic nie wiedzieliśmy że coś sie dzieję😳

 10. Klientka pisze

  Bylam tam wczoraj w czasie tego alarmu na 2 piętrze – szczerze mówiąc gdy zaczęły zasuwac się te rolety i włączyły się te dmuchawy zrobiło się nieciekawie – ludzie zaczęli wychodzić, dzieci płakać – dało sie zauważyć lekką panikę, wraz ze znajomymi opuscilismy obiekt – może z niższych poziomów nie wyglądało to tak groźnie , ale powiem szczerze trochę się zestresowalam i chyba nie tylko ja…nic przyjemnego.

 11. Bacmistrz pisze

  I bardzo dobrze że traci klientów te galerie to w razie prawdziwego zagrożenia będą tyko nieszczęściem dla ludzi.Oj będzie trochę nieboszczyków. Pogrzebówka zarobi

Zostaw odpowiedź