miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Awaria szynobusu!

0 1 565

Jak udało nam się dowiedzieć, pomiędzy Chełmcem a Nowym Sączem doszło do awarii szynobusu. – Doszło do obniżenia linii trakcyjnej i na miejsce zostały skierowane służby, które zajmą się awarią – informuje w rozmowie z miastoNS.pl Dorota Szalacha, rzecznik małopolskiego oddziału PKP PLK.

 

15:20Na przystankach podstawiane są autobusy MPK, które będą przewozić pasażerów Obwodnicą Północną. Naprawa powinna zakończyć się do godziny czasu – wyjaśnia w rozmowie z miastoNS.pl Andrzej Górski, dyrektor MPK w Nowym Sączu.

 

 

15:35 – Część osób oczekujących na szynobus zdecydowała się jednak iść na pieszo przez most kolejowy. Na miejsce jadą policjanci – przejście przez most jest bowiem śmiertelnie niebezpieczne!

 

 

15:45 – Pod stację Nowy Sącz Miasto dotarły kolejne dwa autobusy MPK, które przewiozą pasażerów na os. Helena.

15:50Do awarii doszło przed godz. 15.00 i skierowano tam pociąg sieciowy ze służbami technicznymi. Na miejscu trwają prace, które mają udrożnić ten szlak i planowo około 16.30 ruch zostanie wznowiony. Przyczyną awarii najprawdopodobniej, wstępnie, było pęknięcie izolatora – elementu sieci trakcyjnej – wyjaśnia Dorota Szalacha, rzecznik małopolskiego oddziału PKP PLK w rozmowie z miastoNS.pl.

16:00 – Wejście na most od jednej strony zabezpiecza Służba Ochrony Kolei, z drugiej funkcjonariusze Policji. Trwają prace związane z usunięciem awarii.

 

 

16:25 – Na stację Nowy Sącz Miasto docierają kolejne autobusy MPK. Na ten moment jednak ruch na stacji jest niewielki, większość osób skorzystała już z poprzednich kursów MPK.

16:35 – Jak poinformował nas Andrzej Górski, dyrektor MPK w Nowym Sączu, który pojawił się na stacji Nowy Sącz Miasto, awaria zostanie usunięta za ok. 40 minut!

 

 

16:40 – Szynowy pojazd techniczny “przepycha” właśnie szynobus. Wszystko po to, by pracownicy mogli rozpocząć prace przy usuwaniu awarii.

16:50 – Po godz. 17. szynobus ma wyruszyć w trasę. Kompleksowana naprawa będzie prowadzona najprawdopodobniej w godzinach nocnych.

17:20 – Na stację Nowy Sącz Miasto dotarł szynowy pojazd techniczny, co może oznaczać, że prace dobiegły końca. Wkrótce powinien tu dotrzeć również szynobus.

 

 

17:30 – Obecnie trakcja jest dokładnie sprawdzana. Szynobus do Chełmca wyruszy dokładnie o godz. 17:50!

17:40 – Jak poinformowała nas Dorota Szalacha, rzecznik małopolskiego oddziału PKP PLK, sieć trakcyjna została już dokładnie sprawdzona i trasa została ponownie dopuszczona do ruchu. Szynobus wkrótce rozpocznie normalne kursowanie.

17:54 – Na stację Nowy Sącz Miasto dotarł właśnie szynobus, który od tej chwili kursuje już normalnie. Trakcja będzie szczegółowo sprawdzana w godzinach wieczornych i nocnych.

 

 

MK, Agnieszka Michalik, Marek Jaśkiewicz

fot. MK, Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.