miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znamy datę zamknięcia Mostu Heleńskiego!

0 2 546

Termin zamknięcia Mostu Heleńskiego wielokrotnie przesuwał się w czasie. Ostatnio nieoficjalnie informowaliśmy, że jego zamknięcie nastąpi najprawdopodobniej po długim weekendzie majowym. Dzisiaj okazało się, że przeprawa nad Dunajcem zostanie zamknięta dokładnie 7 maja o godz. 9!

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Szynobus będzie bezpłatny! 30 kursów dziennie

 

W związku z przebudową układu komunikacyjnego ul. Krakowskiej, ul. Legionów i ul. Bulwar Narwiku konieczne jest zamknięcie przeprawy nad Dunajcem. Most zamykamy 7 maja prawdopodobnie około godz. 9.00, tak aby ruch poranny mógł być jeszcze poprowadzony – poinformował dzisiaj (11 kwietnia) Grzegorz Mirek dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Dyrekotr MZD poinformował także, że zamknięcie całego układu komunikacyjnego będzie odbywało się w trzech etapach. 7 maja wyłączamy tylko most, czyli będzie można przejeżdżać przez skrzyżowanie ul. Karkowskiej, ul. Starowiejskiej i Dunajcowej oraz przez skrzyżowanie pod zamkiem ul. Legionów, ul. Piotra Skargi, ul. Bulwar Narwiku i ul. Tarnowskiej. Ten układ będzie obowiązywać przez około dwa miesiące do momentu całkowitego rozebrania mostu. W tym czasie będą prowadzone prace związane z rozbiórką mostu oraz częściowym wykonaniem podpór tymczasowych pod właściwą konstrukcję nowego mostu. Wówczas będą także przywożone elementy stalowe mostu – wyjaśniał Grzegorz Mirek.

Informacje o komunikacji zastępczej: Pierwszy kurs szynobusu już 2 maja!

Po tych dwóch miesiącach ma nastąpić kolejny etap, kiedy to cały układ komunikacyjny zostanie wyłączony z ruchu. Nie będzie przejazdu przez żadne z tych skrzyżowań. Przez te dwa miesiące planujemy wykonać te skrzyżowania całkowicie, aby po tym czasie z powrotem dopuścić je do ruchu. To będzie najbardziej newralgiczny moment – podkreśla dyrektor MZD.

Trzeci etap, podobnie jak pierwszy, będzie obejmować tylko wyłączenie z ruchu powstającego, nowego Mostu Heleńskiego.Miejmy nadzieję, że jak najszybciej uda się nam wykonać warstwy asfaltowe na moście. Kiedy przynajmniej ta warstwa asfaltowa bieżąca będzie wykonana, być może uda się tymczasowo dopuścić obiekt do użytkowania dla kierowców i pieszych, jeżeli będzie takie zezwolenie – podkreślał Grzegorz Mirek.

Więcej na temat zamknięcia mostu: Nowy Sącz: Zamykają Most Heleński… również dla pieszych!

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.