miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Za prawie 22 miliony zł rozbudują Wydział Nauk Społecznych przy ANS

0 1 004

Rozbudowa siedziby Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki (WSS, dawnego Instytutu Pedagogicznego) po oddaniu do użytku nauczycielom akademickim i studentom nowego budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych (dawnego Instytutu Ekonomicznego), to kolejne duże i oczekiwane wyzwanie dla władz Akademii Nauk Stosowanych, które sukcesywnie i z powodzeniem rozwijają i umacniają fundamenty Uczelni nowymi inwestycjami. Na ogłoszony przetarg wpłynęło osiem ofert.

Czytaj również: 4 lata dla Małopolski. Zrównoważony terytorialnie rozwój w praktyce. Spotkanie w MCK Sokół

Za służbami inwestycyjnymi ANS następny krok przybliżający do wbicia łopaty na placu budowy WSS. Uczelnia zamierza przeznaczyć na tę nową inwestycję niemal 21,8 mln zł. Wśród złożonych ofert dwie opiewają na ok. 20,5 mln zł brutto, a najdroższa na 28,2 mln zł.

Wśród warunków i wymagań postawionych przez Uczelnię jest i ten, iż budynek Wydziału po remoncie, modernizacji i rozbudowie ma być przekazany użytkownikom w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zakres robót obejmuje m.in. modernizację istniejącego budynku, zagospodarowanie terenu, instalację wentylacji i klimatyzacji, budowę i wyposażenie nowej części, która będzie uniesiona na żelbetowych podporach. Stara i nowa część obiektu połączone będą przewiązką na poziomie drugiego piętra. W obiekcie znajdzie się miejsce m.in. na: salę (aulę) wielofunkcyjną, bibliotekę z czytelnią .

Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, Akademia może wybrać wykonawcę inwestycji do miesiąca.

Źródło i fot.: ANS w Nowym Sączu (wizualizacja: SP Projekt. Pracownia projektowa w Nowym Sączu. Podraza S.)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź