miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zabytkowe samochody odwiedziły Nowy Sącz! Zobacz naszą relację [ZDJĘCIA]

0 601

W miniony weekend (4-5 sierpnia) w Nowym Sączu odbył się X Zlot Samochodów Retro. Pojazdy niemal z całego świata zjechały się na Sądecczyznę. Można było zobaczyć klasyki takich marek jak: Ford, Chevrolet, Mercedes, Volkswagen, Chrysler. Zobaczcie naszą fotorelację z pierwszego dnia zlotu.

 

Czytaj również: Upamiętnienie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA]

 

W sobotę (4 sierpnia) o godz. 10:00 w Miasteczku Galicyjskim rozpoczął się już X Zlot Samochodów Retro. Po oficjalnym otwarciu, właściciele pojazdów wyjechali do Muszyny na tamtejszy Festiwal Wód Mineralnych. O godz. 17:00 samochody z powrotem były już w Nowym Sączu. 

Właściciele samochodów co roku chętnie biorą udział w Zlocie Samochodów Retro. Zjeżdżają się do Nowego Sącza z różnych części świata. W rozmowie z miastoNS.pl Helmut z Austrii relacjonuje: – To mój pierwszy raz w Nowym Sączu. Jestem posiadaczem zielonego cabrio marki MG. To pierwszy samochód jaki zakupiłem w młodości i cieszę się, że dalej go mam. Jeżdżę z nim po całej Europie. Do Nowego Sącza przyjechałem prosto z Wiednia. Przebyłem ponad 500km, żeby tu trafić. Bardzo podobają mi się tutejsze okolice, zarówno Nowy Sącz, jak i Muszyna. W poniedziałek jadę do Zakopanego, żeby podziwiać tamtejsze góry.

 

 

Uczestnicy bardzo chętnie oglądali zabytkowe pojazdy, robili sobie przy nich zdjęcia oraz rozmawiali z właścicielami. Samochody prezentowały się pięknie i widać było cały nakład pracy włożony w ich utrzymanie oraz pielęgnację. Trudy zostają docenione poprzez wyłonienie najlepszego samochodu będącego na zlocie.

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź