miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zakończył się remont ul. Starowiejskiej. Kierowcy odetchnęli z ulgą [Zdjęcia, nagranie]

0 446

Zakończył się długo oczekiwany remont ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu (to popularny skrót pozwalający ominąć zakorkowane wiecznie centrum Chełmca). Prace związane z kompleksową przebudową 500 metrowego odcinka rozpoczęły się 23 listopada 2021 roku. Dzięki rządowemu wsparciu MZD Nowy Sącz ogłosił przetarg na I etap prac wart 1,8 mln złotych. W ramach robót wyremontowano i poszerzono jezdnię, chodniki oraz miejsca parkingowe przy cmentarzu i kościele św. Heleny. Dzisiaj oficjalnie zaprezentowano efekt prac. 

Czytaj również: Zlot Food Trucków w Nowym Sączu. Moc atrakcji na nowosądeckim Rynku [Zdjęcia]

Rząd w marcu 2021 roku ogłosił kolejne wsparcie dla gmin w Polsce. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeprowadzony został I etap remontu ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu. W ramach realizacji inwestycji pn.: “Rozbudowa ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu wraz z kanałem opadowym” – ETAP I została wykonana przebudowa drogi, wybudowane zostały chodniki po obu stronach jezdni i oświetlenie drogowe, a także kanalizacja deszczowa oraz 34 miejsca postojowe. Przebudowane zostały również kolidujące sieci. Wartość całej inwestycji to 1,8 miliona złotych. Wykonania robót podjęła się firma Zibud z Kamienicy.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – co to jest?
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

fot.: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź