miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zakopower wystąpił w Nowym Sączu! Bezpieczne Wakacje 2019 rozpoczęte [ZDJĘCIA]

0 2 283

W niedzielę (23 czerwca) na nowosądeckim rynku odbyła się fiesta rodzinna, podczas której wystąpił znany zespół – Zakopower. Sebastian Karpiel-Bułecka zawładnął sceną.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zakończył się kolejny rok szkolny! Uczniowie otrzymali wymarzony „urlop” [ZDJĘCIA]

 

– Witam w Nowym Sączu. To wielka przyjemność przed wami wystąpić. Wierzymy głęboko, że ten koncert państwa odrobinę rozweseli i dostarczy pozytywnych emocji. Niech się darzy! – powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower.

Fiesta rozpoczęła się od występów nowosądeckich zespołów działających przy Pałacu Młodzieży i Miejskim Ośrodku Kultury oraz laureatów ostatniego, VI Przeglądu Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT. Publiczność obejrzała kilkudziesięciu wykonawców, zarówno zakorzenionych już w pejzażu kulturalnym naszego miasta, jak i stawiających dopiero pierwsze kroki. Wszyscy zaprezentowali pasję oraz artystyczną dojrzałość, zbierając gorące oklaski widzów.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka w obecności współorganizatorów: prezesa Stowarzyszenia Sursum Corda Marcina Kałużnego oraz naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, komisarza Waldemara Górowskiego.

Zabawa na rynku nie ograniczała się do biernego odbioru prezentacji artystycznych. Wolontariusze oraz animatorzy ze Stowarzyszenia Sursum Corda przygotowali zestaw atrakcyjnych zabaw i gier dla dzieci. Na najmłodszych uczestników fiesty czekały nadmuchiwane zjeżdżalnie, prażona kukurydza i wata cukrowa. Sądeccy policjanci zaprosili uczestników zabawy na motocykle, na co dzień używane w służbie. Na życzenie właścicieli policjanci znakowali wartościowe przedmioty, aby w ten sposób łatwiej można je było odzyskać po ewentualnej kradzieży.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, przygotowana przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony został na sfinansowanie letnich kolonii w węgierskim mieście Eger dla piętnaściorga dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Nagrodami w loterii były zabawki, książki, słodycze i wiele innych fantów. Najwięcej emocji wzbudziło losowanie ufundowanej przez Sursum Corda nagrody głównej, vouchera na kwotę 1450 złotych. Nagroda posłuży do sfinansowania wyjazdu na kolonie do Egeru.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Biuro Prasowe UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź