miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają kultowe miejsce! Zajazd Sądecki przeszedł do historii

Miejsce z duszą. Klimat i czas zatrzymał się tam w miejscu...

10 25 944

Właścicielki najpopularniejszego miejsca w Nowym Sączu właśnie pożegnały się z klientami – Kochani deszczowo i smutno, bo musimy się z Wami pożegnać. Firma Zajazd właśnie skończyła działalność. Dziękujemy za wszystkie piękne lata z Wami! – czytamy wpis na Facebook. Właścicielem obiektu jest prywatny przedsiębiorca z Nowego Sącza. W planach jest wybudowanie tam nowoczesnego centrum kongresowo-hotelowo-naukowego.

 

Czytaj więcej: Wojsko buduje nam most! Prace na rzece Kamienica rozpoczęte [Zdjęcia, nagranie]

 

–  Kochani deszczowo i smutno, bo musimy się z Wami pożegnać. Firma Zajazd właśnie skończyła działalność. Dziękujemy za wszystkie piękne lata z Wami! – czytamy wpis na Facebook.

 

Dziękuje wszystkim naszym gościom, którzy przez wiele lat z nami współpracowali – mówi Pani Magdalena, współwłaścicielka lokalu w rozmowie z miastoNS.pl. – Na decyzję miało wpływ wiele czynników: pandemia, kończąca się umowa najmu i pewnie właściciele też chcą w tym miejscu zrobić coś nowego – dodaje wzruszona gospodyni obiektu.

 

Zajazd sądecki w budowie, rok 1980. Fot. Mirosław Trzupek

 

–  Zajazd Sądecki powstał dla PSS “Społem” w Nowym Sączu. Oddano go do użytku w 1982 roku. Motel miał około 30 miejsc noclegowych, a część restauracyjna trzy sale. W latach budowy obiekt był nieco na uboczu, pomiędzy osiedlami Millenium i Gołąbkowice. Dopiero później powstały m.in. położony na przeciw kościół p.w. Matki Bożej Niepokalanej (plac budowy poświęcono w 1982 roku a konsekracji kościoła dokonał biskup Józef Życiński w 1992 roku, w 700. rocznicę lokacji Nowego Sącza), most 700-lecia na Kamienicy (budowa rozpoczęta w 1988 roku, oddany do użytku w 1994 roku) czy dokończono budowę Alei Piłsudskiego z wyjazdem w stronę Krynicy (w 1998 roku) – czytamy rys historyczny na portalu TwójSącz.

 

 

fot. Mirosław Trzupek, noclegownia.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
10 Komentarze
 1. korasek pisze

  kolejne urbeowe miejsce na mapie bedzie XD

  1. xaxa122 pisze

   przecież tam postawią kompleks biurowo-hotelowo-konferencyjny.

 2. korasek pisze

  kolejne urbexowe miejsce na mapie będzie XD

  1. Madox85 pisze

   Zgadza się dla Sietra Urbex Urbex Hiistory , czy innych o ile wczesniej złomiarze go nie opedzluja.

 3. Janusz pisze

  kuurła ostatnie miejsce gdzieś mógł piwerko tulić i kazania przy okazji posłuchać…

 4. Agnes pisze

  Chwała Bogu. Takie jedzenie jak tam jadłam to nigdzie nie uraczylam tak starego jedzenia. Strasznie sie ciesze ze skończycie działalność

 5. xaxa2121 pisze

  kultowe? chyba w latach 90-tych.

 6. Marcin pisze

  Ludzie najwyższa pora nic tam od lat nie było remontowane. To był taki skansen sondecki. Wspomnienia zostaną a standardy i jakość w górę pujdą

  1. Jessica pisze

   słownik też dawno nieodświeżany..

 7. Gość pisze

  Nareszcie.

Zostaw odpowiedź