miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają skrzyżowanie ul. Kolejowej, Nawojowskiej i Łukasińskiego. Wyznaczono objazdy [Mapka]

3 2 104

Trwa generalny remont ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Od poniedziałku (10 stycznia) zaplanowane są prace związane z kolejnym etapem. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg informuje, że zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Nawojowska/Kolejowa/Łukasińskiego.

 

Czytaj również: Rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

 

Objazdy będą prowadzone:
 • dla pojazdów do 3.5t: Al. Batorego, ul. Kolejową, ul. Wyspiańskiego, ul. 29 Listopada,
 • dla pojazdów powyżej 3.5t: Al. Piłsudskiego, ul. Nawojowska, ul. 29 Listopada.
 
Przetarg na remont 3-kilometrowego odcinka ulicy Nawojowskiej wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Za 26,5 mln zł (połowa środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg) ma m.in. wymienić nawierzchnię i przebudować skrzyżowania (w Zawadzie będzie rondo) do końca września 2023.
 
Przypomnijmy, remont jest możliwy dzięki wsparciu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowemu Sączowi przyznano dofinansowanie na realizację długo wyczekiwanego remontu ul. Nawojowskiej (3-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Grodzką, Rejtana i Długosz, do osiedla Zawada i skrzyżowania z Al. Piłsudskiego). Na ten cel zagwarantowano kwotę prawie 12,5 miliona złotych. Zadanie musi zostać ukończone do końca września 2023 r.  

 

źródło: UMNS
fot.: Google maps

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. RR pisze

  Kolejny raz remont tego skrzyżowania i ciekawe czy po tym remoncie dalej nie będzie można skręcać w lewo z Kolejowej w Nawojowską? Czy w końcu coś z tym zrobią?

 2. keisyr pisze

  Bandytyzm Handzla !
  Rondo pod Szpitalem w Nowym Sączu bez sygnalizacji świetlnej !

 3. Mieszkaniec pisze

  Prezydent miasta nie jest bandytą, jest bardzo dobrym manipulatorem, wystarczy dokładnie analizować jego zachowania oraz wystąpienia. Jednak jako mieszkaniec i zapalony rowerzysta potępiam zachowanie w którym wykorzystuje się własne nazwisko na sprzęcie publicznym. Pytanie czy stojaki rowerowe będą przez cały czas nosić nazwę Prezydenta ??? Podobna sytuacja była z koszulkami Sandecji ???

Zostaw odpowiedź