miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają ul. Starowiejską w Nowym Sączu! Aż do maja

0 1 820

W związku z realizacją inwestycji kolejowej na terenie miasta Nowego Sącza, wykonawca przebudowy linii kolejowej przystępuje do kolejnego etapu realizacji inwestycji polegającego na budowie obiektu inżynieryjnego (wiaduktu) w ciągu ul. Starowiejskiej. Utrudnienia potrwają do końca kwietnia 2024 r. Później zamknięta zostanie ul. Krakowska w Nowym Sączu.

Czytaj również: Zobaczcie jak postępują prace przy budowie legendarnego połączenia! Roboty postępują błyskawicznie

W związku z tym, od 4 marca (poniedziałek) do 30 kwietnia 2024 r. zamknięta dla ruchu zostanie ul. Starowiejska w Nowym Sączu. Objazdy zostaną poprowadzone następującymi ulicami: Papieską (Chełmiec) i Krakowską (Nowy Sącz). Dojazd do posesji będzie możliwy. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zastępczej organizacji ruchu.

– Ruch pieszych będzie utrzymany. Dojazd do posesji będzie możliwy. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Papieską i Krakowską – informuje Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Przypomnijmy, w maju mają ruszyć intensywne prace przy przebudowie ul. Krakowskiej. Według planu poziom drogi zostanie obniżony o kilka metrów, a nad ulicą powstanie wiadukt, na którym zlokalizowany będzie przystanek kolejowy Nowy Sącz-Chełmiec. Ul. Krakowska w miejscu jeszcze do niedawna istniejących torów kolejowych ma być wyłączona z ruchu przez niespełna dwa lata.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź