miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają wjazd na Graniczną. Remont Nawojowskiej trwa

0 1 860

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował, że w poniedziałek (10 października) od 8.00 rozpocznie się kolejny etap prac związany z remontem ul. Nawojowskiej. Kolejne utrudnienia związane będą z zamknięciem wyjazdu z ul. Granicznej do ul. Nawojowskiej. – Ma to związek z frezowaniem starej nawierzchni i wykonywanie nowej. Dojazd do domów przy Granicznej będzie możliwy od ul. Grunwaldzkiej – informują pracownicy MZD. Ponadto na odcinku ul. Nawojowskiej od ul. 29 Listopada do ul. Grunwaldzkiej będzie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Dojazd do posesji na tym odcinku ma być zachowany.

Czytaj również: Budują nowy most i wiadukty. Nowa obwodnica już za niespełna rok

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano dofinansowanie na realizację długo wyczekiwanego remontu ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu (3-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Grodzką, Rejtana i Długosz, do osiedla Zawada i skrzyżowania z Al. Piłsudskiego). Na ten cel zagwarantowano kwotę prawie 12,5 miliona złotych. Rządowe wsparcie to 50% kosztów związanych z modernizacją. Zadanie musi zostać ukończone do końca września 2023 r. 

W poniedziałek zostanie sfrezowana stara nawierzchnia bitumiczna. W kolejnych dniach wykonywane będą roboty rozbiórkowe, a następnie warstwy konstrukcyjne nawierzchni, ułożone zostaną krawężniki, a także przełożone sieci kolidujące z inwestycją – czytamy.
 
Dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. Granicznej możliwy będzie od strony ul. Grunwaldzkiej.
  • Ruch na odcinku ul. Nawojowskiej – od ul.29 Listopada do ul. Grunwaldzkiej będzie się odbywał wahadłowo jednym pasem przy użyciu sygnalizacji świetlnej.
  • Dojazd do posesji zlokalizowanych na tym odcinku ul. Nawojowskiej będzie zachowany.

Zadania na drogach gminnych i powiatowych
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, środki przekazywane są na zasadach konkursowych, głównie na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i gminnych. Wsparcie będzie przyznawane na podstawie wniosków o dofinansowanie, składanych przez jednostki samorządu terytorialnego w ramach naborów przeprowadzanych na terenie każdego województwa. Za przeprowadzenie naboru oraz późniejszą ocenę wniosków o dofinansowanie będą odpowiadać wojewodowie.

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest złożenie przez właściwego zarządcę drogi wniosku o dofinansowanie u wojewody i spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych. Kryteria oceny wniosków określone są w ustawie o Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i wskazują szereg przesłanek, które powinny zostać wzięte pod uwagę przez komisję dokonującą oceny wniosku. Uwzględnia się takie kwestie jak: zwiększenie dostępności transportowej jednostek administracyjnych, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych, podnoszenie standardów technicznych dróg powiatowych i gminnych, poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego czy poprawę dostępności terenów inwestycyjnych. Natomiast wojewodowie ustalą szczegółowe kryteria uwzględniające specyfikę i potrzeby regionu.

fot.: google mapy

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź