miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zarząd spółki NOVA przedstawił aktualną sytuację firmy [PREZENTACJA]

0 1 817

Krzysztof Krawczyk, prezes spółki NOVA oraz wiceprezes Dawid Bednarski zaprezentowali bieżącą sytuację finansową przedsiębiorstwa. Przypominamy, że radni z Klubów „Wybieram Nowy Sącz” oraz Prawo i Sprawiedliwość nie zgodzili się na debatę w tej sprawie na ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza, która miała miejsce w dniu 23 lipca.

 

Czytaj również: Kluby „Wybieram Nowy Sącz” oraz PiS domagają się planu naprawczego dla spółki NOVA!

 

NOVA Sp. z o.o. jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, czy w związku z tym będzie ona nadal realizowała odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Nowego Sącza? – Mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji (zaprzestania odbierania odpadów), jednak jest to możliwe. Na ostatniej Sesji Rady Miasta skutecznie „zakneblowano nam usta”, dlatego teraz musimy znaleźć jakieś rozwiązanie. To jest najgorszy scenariusz, jaki mógłby się pojawić, ale z naszej strony to jest wyraźny sygnał, że sprawa jest poważna i należy ją przedyskutować. Niektórzy radni nie chcą zapoznać się z problemem, ale chętnie na ten temat się wypowiadają – zaznaczył Krzysztof Krawczyk, prezes zarządu spółki NOVA.

Zarząd spółki NOVA liczy na wsparcie finansowe ze strony Miasta Nowego Sącza, ponieważ nastąpił drastyczny wzrost kosztów zagospodarowania odpadów, a nie jest to zależne od nich.

– Poczynając od 2017 roku strata spółki wzrastała. Strata brutto za 2017 rok wyniosła 65 000 złotych, za 2018 rok było to już 1 530 000 złotych, a za pierwszą połowę 2019 roku 2 420 000 złotych – podkreślił Dawid Bednarski, wiceprezes zarządu NOVA Sp. z o.o.

Poniżej prezentujemy stan finansowy spółki NOVA, który został podany do wiadomości publicznej (w dniu 24 lipca) przez zarząd przedsiębiorstwa.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź