miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zatańczyli poloneza pod ratuszem! Ich najważniejszy egzamin już za 100 dni [Zdjęcia, film]

0 230

Już po raz trzynasty sądeccy maturzyści spotkali się przed ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego Poloneza. Korowód składający się par maturzystów ruszył na czele z członkami Zespołu Regionalnego “Sądeczanie”. W pierwszych parach zatańczyli: Prezydent Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka i Artur Bochenek oraz sekretarz Piotr Lachowicz.

 

Czytaj również: Zbadaj wodę taniej! Sądeckie Wodociągi obniżyły ceny

 

Bardzo się cieszę, że mogłem być tu dzisiaj z wami – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Za sto dni czeka was jedna z najważniejszych batalii w Waszym życiu, która zadecyduje o dalszym funkcjonowaniu. Przed wami sto dni ciężkiej pracy i proszę Was, abyście nie stracili ani jednej godziny z tego czasu. Uczcie się, poszerzajcie swoją wiedzę, bo to jest wasza przyszłość. Pamiętajcie, że w życiu może was zawieść dużo rzeczy, a jedynie nauka was nie zawiedzie. Nikt nie odbierze wam tego co macie w głowach. Chcę, żebyście byli fantastycznymi Polakami, z bardzo dobrym wykształceniem i abyście wrócili do Nowego Sącza. Matura jest przepustką do tego, jakie będziecie mieli zawody i wykształcenie.

 

 

W tym roku chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilkaset uczniów klas maturalnych z 15 zespołów z Nowego Sącza. Tegoroczni maturzyści w tanecznym rytmie ruszyli do Poloneza pod kierunkiem choreografa Dariusza Migacza, na czele z członkami Zespołu Regionalnego “Sądeczanie”, ubranymi w tradycyjne stroje szlacheckie.

 

 

Rafał Kmak
fot. UMNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź