miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zbadaj wodę taniej! Sądeckie Wodociągi obniżyły ceny

0 922

W specjalistycznym laboratorium Sądeckich Wodociągów Klienci zbadają wszystkie parametry, które ocenią wodę ze studni pod kątem jej zdatności do spożycia. Uwaga! Tylko dwa laboratoria w Nowym Sączu mają odpowiednie uprawnienia do badania wody do spożycia. Certyfikat akredytacji laboratorium badawczego można sprawdzić m.in. w sanepidzie.

 

Czytaj również: Sądeczanin Stefan Mazur w ogólnopolskiej akcji #PolscySprawiedliwi

 

Laboratorium Sądeckich Wodociągów posiada Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego od 2009 r. Wyłącznie takie laboratoria mogą badać wodę do spożycia zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia. Badania wody przeprowadzone w akredytowanym laboratorium dostarczają klientowi pewnych i wiarygodnych wyników.

Aktualny cennik usług świadczonych przez laboratorium znajduje się TUTAJ. Przykładowo bakteriologia (badanie na obecność bakterii: z grupy coli, e. coli, paciorkowca kałowego) kosztuje 129,89 zł brutto.

Laboratorium jest czynne w godzinach od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku i znajduje się przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu. Kontakt pod numerami telefonów: 18 41 41 229,
18 41 41 231, 18 41 41 234 oraz 18 41 41 249.

Laboratorium Sądeckich Wodociągów jest jednym z nowocześniejszych nie tylko w Małopolsce, ale i w kraju. Wykonuje analizy fizykochemiczne i mikrobiologiczne wody oraz analizy fizykochemiczne ścieków dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Jednocześnie wykwalifikowany zespół czuwa nad jakością wody, która trafia do sądeckich domów. Badania prowadzone są codziennie i dają gwarancję, że pijemy tylko wodę najwyższej jakości.

Warto wiedzieć:
Pierwsze laboratorium badania wody i ścieków powstało w 1976 roku w ramach Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego wchodzącego w skład Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Swoją siedzibę miało przy ulicy Kazimierza Wielkiego, następnie zostało przeniesione do budynku zakładu uzdatnia wody w Świniarsku. Od 1983 roku, kiedy oddano do użytku nowy budynek przy ulicy Wincentego Pola, właśnie tam ma swoją siedzibę.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź