miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zebrali ponad siedem tysięcy dla Tomasza Brzeskiego!

0 520

Podczas akcji charytatywnej zorganizowanej w Miasteczku Galicyjskim udało się zebrać ponad siedem tysięcy złotych na rzecz Tomasza Brzeskiego. Podczas wydarzenia miał miejsce koncert oraz licytacja, na której wystawiono 27 przedmiotów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Niebieski pochód na Dzień Autyzmu [ZDJĘCIA]

 

Akcja charytatywna na rzecz Tomka Brzeskiego została zorganizowana w sobotę 14 kwietnia w Miasteczku Galicyjskim.

– Terapia Tomka jest bardzo kosztowna i czasochłonna. Trzeba dowozić go do rehabilitantów, bo nie zawsze wszystko da się zrobić w domu. W Tomka przypadku nie ma jednak innej możliwości. Musi mieć wokół siebie specjalistów od psychologa po rehabilitantów różnych specjalności, bo to był uraz wielonarządowy – mówi Agnieszka Brzeska, żona sportowca.

Chcemy, żeby Tomek wrócił do sportu. Na zwykły rower jeszcze za wcześnie, a ponieważ Nowy Sącz kwitnie ścieżkami rowerowymi, więc chcemy przetrzeć szlaki, trochę zachęcić tych, którzy się wstydzą wyjść z domu i pokazać, że ktoś, kto chce jeździć, może to robić też na trzech kołach – dodaje żona Tomka Brzeskiego. Natomiast sportowiec zaznacza, że nogi ma mocne, więc szybko na nie wstał. – Nawet jeżdżę na rowerze stacjonarnym, ale na zewnątrz jeszcze nie, bo się boję nierówności – zaznacza Tomek.

Podczas sobotniej akcji charytatywnej miał miejsce koncert, a na licytację wystawiono 27 przedmiotów, w tym m.in. dzieła sztuki, książki o tematyce górskiej i sprzęt sportowy, czy pobyt weekendowy w Wiśle.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Krzysiek Pomaga Pomagać przy współpracy m.in. Urzędu Miasta Nowego Sącza, Muzeum Okręgowego, wielu firm i osób, które przekazały fanty na licytację. W ramach pomocy dla Tomasza Brzeskiego stowarzyszenie zorganizowało kilka akcji, z których łączny dochód to około 50 tysięcy złotych.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.