miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zebrali prawie 300 tys. złotych! Sądeckie Hospicjum dziękuje, rozpoczyna również budowę nowego skrzydła

0 279

Sądeckie Hospicjum mieszczące się przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu podsumowało akcję zbiórki 1% podatku. Według informacji, które przekazali pracownicy pobity został ubiegłoroczny rekord o 28 tys. złotych. Na konto Stowarzyszenia wpłynęło dokładnie 294 090 złotych i 71 groszy. Środki z pewnością zostaną dobrze zainwestowane. Część środków zostanie przeznaczona na rozpoczętą dzisiaj rozbudowę placówki o nowe skrzydło.

 

Czytaj również: Będzie kompleksowy remont ul. Żółkiewskiego

 

W trudnych czasach przyszło nam żyć. W trudnych, ale jednocześnie pięknych, bo przekonujemy się o pokładach dobroci drzemiących w nas samych. Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa. Dziękujemy za 1%! W tym roku na konto Sądeckiego Hospicjum wpłynęła kwota 294 090,71 zł. To o 28 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Jak zawsze zapewnimy, że nie zmarnujemy ani złotówki – czytamy w komunikacie placówki.

Dzisiaj (11 sierpnia) rozpoczęła się również rozbudowa Sądeckiego Hospicjum. Obok budynku placówki podpisano umowę z wykonawcą oraz przekazano teren pod budowę. Powstanie tam nowe skrzydło obiektu, dzięki któremu zwiększy się ilość osób mogących korzystać z placówki. Wykonawcą jest firma eRSbet z Nowego Sącza. Po wybudowaniu nowego pawilonu w hospicjum znajdzie się ponad 20 miejsc dla chorych. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych.

– Dzisiaj przeżywamy wielkie święto bo podpisujemy umowę, oddajemy plac do budowy i mamy nadzieję, że niedługo tutaj powstanie takie, podobne do tego pierwszego, skrzydło, które oczywiście będzie służyło sądeczanom, mieszkańcom i to jest świetna wiadomość dla wszystkich – mówił dzisiaj Leszek Zegzda, członek Stowarzyszenia Sądeckie Hospicjum. Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź