miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zebrali przeszło 85 tys. złotych! Za nami XI edycja Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile

0 1 757

W dniach 1 i 2 czerwca odbyła się XI edycja akcji charytatywnej Run 4 a Smile, czyli Bieg po uśmiech, organizowanej przez społeczność akademicką WSB-NLU. wraz z partnerskimi organizacjami oraz dzięki wsparciu darczyńców i sponsorów W tym roku dochód ze zbiórki przekazany został na leczenie i rehabilitację Julianny Plata oraz Leny Głód – podopiecznych stowarzyszenia Sursum Corda. Serwis miastoNS.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Czytaj również: Przed nami festiwal ze smakiem: Kociołek Galicyjski w Miasteczku Galicyjskim

  • Julianna Plata urodziła się w 2017 roku, mieszka w Śnietnicy i zmaga się z artrogrypozą – chorobą powodującą, że jej rączki są bezwładnie opuszczone wzdłuż tułowia.
  • Lena Głód urodziła się w 2019 roku i mieszka w Paszynie. Od urodzenia walczy z rozszczepem kręgosłupa. Ten spowodował niedowład nóg, a dodatkowo dziewczynka musi mierzyć się z pęcherzem neurogennym, co wymaga regularnego cewnikowania. 

Warto podkreślić, że w ramach wszystkich edycji projektu udało się zebrać łączny dochód na prawie 390 tysięcy złotych, z czego w tym roku zgromadziliśmy ponad 85 tysięcy złotych.

Suma zebranych środków składa się z wpłat indywidualnych uczestników rywalizacji sportowej, darowizn i sponsorów, a także z dochodu z licytacji przeprowadzanych na portalu Facebook oraz bezpośrednio po biegu na Miasteczku Galicyjskim.

Koszty organizacji wydarzenia zostały pokryte przez organizatora głównego – Wyższą Szkołę Biznesu — National Louis University w Nowym Sączu. Wszelkie wpłaty od sponsorów i darczyńców zostały podzielone i  w całości przekazane  bezpośrednio na konta podopiecznych Stowarzyszenia. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu i wsparli akcję.

Trzonem wydarzenia tradycyjnie był Międzynarodowy Bieg Charytatywny, który odbył się jak co roku w Miasteczku Galicyjskim oraz Skansenie, a także w formie rywalizacji online w dowolnym miejscu na świecie.

1 czerwca Miasteczko Galicyjskie przepełnione było ludźmi wielkiego serca. Setki uczestników stanęły na starcie, by pobiec po uśmiech Julianny oraz Lenki. Tu należy wspomnieć, że w tym roku rozgrzewkę przeprowadził Jakub Malczewski, polski narciarz alpejski, mistrz Polski w slalomie (1992) i olimpijczyk z Albertville (1992). W biegu głównym zwyciężył Michał Gąsiorski, a pierwszą z kobiet, która pojawiła się na mecie, była Anna Bodziony.

Liczba wolontariuszy i osób, od samego rana zaangażowanych w organizację wydarzenia, była bardzo budująca. Impreza miała charakter rodzinny, wzięły w niej udział dzieci, rodzice, wielu przedstawicieli firm i organizacji, a także studenci.

Oprócz biegu w czterech kategoriach, podczas Run 4 a Smile 2024 miało miejsce wiele atrakcji, które były niezwykle różnorodne i przyciągały zarówno młodszych uczestników wydarzenia, jak i dorosłych. Organizatorzy przygotowali animacje dla dzieci, takie jak malowanie twarzy i zabawy na dmuchanych zamkach, warsztaty samoobrony oraz strefę zabaw z Sunny Buddies. Uczestnicy mogli obejrzeć pokaz alpak, wziąć udział w turnieju darta, strzelaniu z replik broni, a także poszukiwaniach przy pomocy wykrywaczy metali – najmłodsi poszukiwacze otrzymali dyplom Młodego Odkrywcy. Dla miłośników nowoczesnych technologii przewidziano Strefę technologii WSB-NLU z okularami VR i drukarką 3D. Wydarzenie uświetniły występy taneczne zespołów Allegro II oraz Best z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu oraz muzyczny występ Lecha Zwolińskego, przy akompaniamencie Artura Kmiecika.

Wydarzenie tradycyjnie poprowadził Krzysztof Witowski, który swoim zaangażowaniem i charyzmą wprowadził uczestników w wyjątkową atmosferę rywalizacji oraz niesienia pomocy. Jego profesjonalizm i umiejętność nawiązania kontaktu z publicznością sprawiły, że zarówno zawodnicy, jak i widzowie czuli się wyjątkowo.

W niedzielę 2 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, przy ul. Zielonej 27, odbył się turniej szachowy, który jednocześnie stanowił kwalifikacje do World Senior Team Chess Championship 2024. Turniej ten, zorganizowany został we współpracy z Małopolskim Związkiem Szachowym. Wydarzenie okazało się wyjątkowe nie tylko ze względu na szczytny cel, ale również dzięki bogatemu programowi dodatkowych atrakcji. Była to doskonała okazja dla entuzjastów szachów, aby połączyć swoją pasję do gry z działalnością charytatywną. Zwycięzcą turnieju szachowego został Grzegorz Słabek.

XI edycja Run 4 a Smile, czyli Bieg po uśmiech nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie ogromna determinacja i zaangażowanie organizatorów, partnerów i sponsorów wydarzenia. Szczególne podziękowania kierowane są do Patronów Honorowych, Patronów Generalnych, Sponsorów i Darczyńców.

Patronat Generalny:

Tukano Software House – producent oprogramowania gł. dla branży medycznej i e-commerce. Zajmuje się rozwojem i utrzymaniem systemów informatycznych obsługujących procesy ochrony zdrowia w Polsce. Jej głównym przedmiotem działalności jest realizacja zadań z zakresu budowy społeczeństwa informacyjnego, obejmujących organizację i ochronę zdrowia.

Firma Budowlano-Remontowa Tadeusz Pióro – działa od 1993 roku w Maciejowej, woj. małopolskie. Oferuje kompleksowe usługi budowlane dla klientów prywatnych i biznesowych. Specjalizuje się w budowie domów, budynków przemysłowych, dróg oraz renowacji zabytków. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i wykwalifikowanej kadrze gwarantuje najwyższą jakość i terminowość realizacji projektów.

Toyota Kobos – firma rodzinna, która działa na polskim rynku motoryzacyjnym od 1991 roku. Założycielami oraz właścicielami firmy są Andrzej i Barbara Kobos. Działalność firmy obejmuje przede wszystkim prowadzenie trzech autoryzowanych stacji obsługi Toyota, które należą do sieci dealerskiej Toyota Motor Poland i oferują kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży oraz eksploatacji szerokiej gamy pojazdów marki Toyota.

Bank Spółdzielczy w Podegrodziu – nowoczesny bank z tradycjami, obecny na lokalnym rynku finansowym od ponad 120 lat. Posiada atrakcyjną ofertę finansowania dla firm oraz osób prywatnych, a dzięki indywidualnemu podejściu, każdy klient otrzymuje wyjątkową opiekę oraz profesjonalne doradztwo.

 Patronat Honorowy:

Tadeusz Zaremba  – Starosta Nowosądecki
Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza
Stanisław Kuzak – Wójt Gminy Chełmiec
Ewa Garbowska-Góra – Wójt Gminy Uście Gorlickie
Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa

Sponsorzy i Darczyńcy Strategiczni:

TRADYCJA Fabryka Okien sp. z o.o. sp.k.
PPL KORAL
FAKRO SP. Z O.O,
Zakłady Mięsne „SZUBRYT” sp. z o.o.
Fundacja NEWAG
ABAK Rachunkowość i Konsulting
Firma Budowlana STUCCO
Piwniczanka
Team Solution
Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne
Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Misiek

Organizatorzy i Partnerzy:

Muzeum Ziemi Sądeckiej, Stowarzyszenie Sursum Corda, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro, Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość, Stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho, Związek Podhalan w Polsce, Rada Uczelniana WSB-NLU, Grupa ASG Daniele Nowy Sącz i okolice, Instytut Badań i Komercjalizacji WSB-NLU Sp. z o.o., Instytut Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej WSB-NLU, Dziecięcy Uniwersytet I-go Wieku, Centrum Badań i Programowania WSB-NLU, CyberSec IT WSB – NLU, Wing Tsun Kung Fu Nowy Sącz, Rowerem po Górach, Przedszkole Uśmiech Dziecka z Paszyna, Walkers Team, SHES Błyskawica, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury  w Starym Sączu, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Sponsorzy i Darczyńcy:

NETRIUM Grzegorz Węglowski-Król, BETASI Sp z o.o, Zet Transport Sp. z o.o., Restauracja NOVOSądecka, Skilledbike Sp z o o, Domek na Przełęczy Knurowskiej, Kancelaria Groele i Wspólnicy, Skin Concept Nowy Sącz, Gold Drop Sp. z o.o., Dubai Prestige, Nova.Galicja (karczma, noclegi kawiarnia), Florencja Resto & Bankiet, Centrum Szkoleniowo-Doradcze Agramon, Przedszkole Sunny Buddies, El Salvador, CTS Technology, Kwiaciarnia Loftowa, Pivnica Pub & Food, Hotel Perła Południe, UFO Klub bilardowy, Ufoland Sala Zabaw dla dzieci,  Sushi Zone, Strefa 52 Męcina Paintball, Winiarnia Sądecka, Słotwiny Arena, Komora normobaryczna w Wielopolach, GR HAIR STUDIO, Yari sp. z o.o., Hotel Ibis, Sądeckie Mecyje, Centrum Rekreacji Olimp WSB,  Zdrowiaczki, EsteeDeri Medycyna Estetyczna, Wiśniowski Sp. z  .o. S.K.A.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź