miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zginęły dwie nastolatki – prokuratura zakończyła śledztwo. 22-latek odsiedzi 8 lat?

1 16 491

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zakończyła śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki. W efekcie postępowania skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku na obwodnicy Starego Sącza, do którego doszło w marcu tego roku. Śledczy zarzucają 22-letniemu sprawcy, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

 

Czytaj również: Śmiertelny wypadek na torach! Pociąg przejechał mężczyznę

 

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym w niedzielę 14 marca w Starym Sączu zginęły dwie nastolatki, usłyszał 22-letni kierowca Forda. Do zderzenia czołowego z Seatem doszło na drodze krajowej DK87.

Sprawca wypadku, jadąc drogą krajową nr 87 w kierunku Nowego Sącza, gdzie dopuszczalna prędkość to 90 km/h, miał na liczniku 130 km. Mężczyzna minął wysepkę z lewej strony, a kiedy starał się wrócić na swój pas jezdni, stracił panowanie nad kierownicą i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem.

W wypadku zginęły dwie pasażerki 17- i 18-letnia, a ich 19-letni kolega został ciężko ranny. Obrażenia odniósł też kierowca drugiego samochodu. Sprawca był trzeźwy. Badanie nie wykazało też, by znajdował się pod wpływem środków odurzających. 22-latek na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

źródło: Radio Kraków
fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Lol pisze

    Reasumując, chcesz kogoś zabić… zrób to samochodem zamiast 25 lub dożywocia dostaniesz max 8lat. Śmiech na sali.

Zostaw odpowiedź