miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Zielono mi z Budowlanką” – sądecka młodzież aranżuje swoją przestrzeń [Fotorelacja]

0 1 053

Zlokalizowany w centrum miasta Zespół Szkół Budowlanych do tej pory miał dość ograniczony dostęp do zieleni. Obecnie sytuacja uległa zmianie. Projekt „Zielono mi z Budowlanką” to inicjatywa tutejszych uczniów, którzy wraz z gronem pedagogicznym postanowili zmienić wizerunek swojej placówki edukacyjnej.

 

Czytaj również: Cudeńka Patrycji olśniewają! Poznaj artystkę i jej ceramiczne dzieła sztuki

 

Do inicjatywy dołączyła jako branżowy doradca firma Park-M specjalizująca się w projektowaniu, wykonawstwie oraz utrzymaniu terenów zieleni i Miejski Ogrodnik z Wydziału Komunikacji Obsługi Miasta. Pod nadzorem Barbary Wójcik i Justyny Marcisz (ZSB) oraz Bogumiły Franczewskiej (Park-M) udało się przeprowadzić niezwykle pozytywną metamorfozę.

 

 

Celem projektu przede wszystkim było zaangażowanie młodzieży w prace porządkowe, nasadzeniowe oraz pielęgnacyjne. To pierwszy krok wykonany w kierunku planowanych zmian całego otoczenia szkoły. Pieniądze na realizację projektu pochodzą z grantu Fundacji Santander pn. „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” oraz z prywatnych składek społeczności szkolnej – uczniów i grona pedagogicznego.

Zobaczcie efekt pracy młodzieży, ponieważ jest co podziwiać. Najbardziej cieszy nas fakt zaangażowania i dbałości o wspólną, zieloną przestrzeń.

Tak było

 

Tak jest

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź