miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zima wróciła: Śliskie chodniki i trudne warunki na drogach [ZDJĘCIA, WIDEO]

1 226

Sądeczanie odczuli już powrót zimy, ponieważ od kilku dni towarzyszy nam mróz, a od wczoraj pada śnieg. W wielu miejscach drogi są białe, a odśnieżone chodniki po chwili pokrywa kolejna warstwa białego puchu. Choć krajobraz prezentuje się ładnie, to warunki na drogach są niebezpieczne.

 

Czytaj również: Wypadek na DK 75 w Nowej Wsi! Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

Zmiana pogody dotarła także na Sądecczyznę, przynosząc opady śniegu i mróz. Wczoraj (18 marca) w związku z intensywnymi opadami pojawiły się utrudnienia na drogach, a jak informują nasi czytelnicy w niedzielny wieczór dwa tiry utknęły pod Górą Zabełecką na ul. Tarnowskiej. Na Sądecczyźnie miało miejsce także kilka wypadków drogowych.

Poza miastem jest więcej śniegu i widoki są piękne. Niestety drogi też pokrywa śnieg lub błoto pośniegowe i jest ślisko. Trzeba bardzo uważać, bo nie trudno o wypadek czy to jadąc samochodem, czy idąc chodnikiem – komentuje Kacper z Lipnicy Wielkiej.

W Nowym Sączu drogi i chodniki są odśnieżane, ale chwilę później znów pokrywa je ciągle sypiący śnieg. – Jest lepiej niż wczoraj, bo mniej sypie. Jednak rano po szóstej to chodniki były zasypane, a drogi w większości białe – mówi Maria z Nowego Sącza.

Obecnie drogi są w większości czarne, ale niestety śliskie. Chodniki w wielu miejscach są białe. Natomiast Planty pod śniegiem prezentują się bardzo ładnie.

A tak sypało w Nowym Sączu wczoraj:

 

 

MK
Fot. MK, czytelnicy
Wideo: Facebook Polecam w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Katarzyna Chełmiec pisze

    Przynajmniej ktoś drogi i chodniki gminne w NS odśnieża, u nas w Chełmcu to ze świecą pługa na drodze lub chodniku gminnym szukać…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.