miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmarł Tadeusz Dobek – Honorowy Prezes MKS Beskid Nowy Sącz

Najstarszy prezes klubu sportowego w Nowym Sączu

1 1 053

Tadeusz Dobek bardzo mocno wpisał się w historię sądeckiego sportu. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 9. Od lat 80-tych ubiegłego wieku związany z MKS Beskid Nowy Sącz. Sędzia sportowy, szkoleniowiec, honorowy prezes MKS Beskid Nowy Sącz.

Pogrzeb Tadeusza Dobka odbędzie się dzisiaj – 4 stycznia o godz. 13:00 na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu. Tadeusz Dobek zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 86 lat.

Tadeusz Dobek – ur. 16 maja 1933 r. w Nowym Sączu. Absolwent I LO in J. Długosza w Nowym Saczu (1955) i WSWF w Krakowie (1960), nauczyciel wf i przysposobienia obronnego. Wychowawca kilku pokoleń sądeckich sportowców (w tym J. Frączka, olimpijczyka w kajakarstwie górskim) i 25 wuefistów. Przez 36 lat prowadził SKS, zbudował przyszkolne boisko. Wieloletni prezes MKS Beskid i ZM SZS w Nowym Sączu oraz organizator zawodów i imprez szkolnych (także w klasie integracyjnej Romów), m.in. Dni Piłkarza i Olimpijczyka, Sztafet Olimpijskich, Biegów Pokoju. W młodości należał do ZHP i organizacji akademickich, pracował w brugadach “Służba Polsce”. Bliski współpracownik powiatowych działaczy sportowych K. Węglarskiego, J. Gryźlaka, F. Czechury. Dokumentalista historii sądeckiego sportu i kultury fizycznej.

Rafał Kmak, źródło Encyklopedia Sądecka autorstwa Jerzego Leśniaka
fot. arch. MKS Beskid Nowy Sącza, Stanisław Śmierciak

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jacek pisze

    R.I.P.

Zostaw odpowiedź