miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmodernizują przejście przy SP2? Jest wniosek mieszkańca

1 1 747

Wsłuchując się w głos rodziców oraz osób wielokrotnie podkreślających jak niebezpieczne jest przejście dla pieszych (ul. Jagiellońska) przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu do Ludomira Handzla skierowane zostało pismo. W dokumencie czytamy o pilnej poprawie bezpieczeństwa w tym rejonie. Po wielu analizach obecnego stanu oraz już zastosowanych w ruchu technologii, przedstawione zostało możliwie najlepsze rozwiązanie. Niewielkim wysiłkiem, które nie sparaliżuje ruchu, a skutecznie spowolni kierowców. Proponowane rozwiązanie tyczy się również ul. Długosza na wysokości I LO.

Czytaj również: Józef Kuraś „Ogień” upamiętniony srebrną monetą NBP

Przedmiotowe przejście, patrząc na jego stan nie było poddawane konserwacji i naprawom od 2017 roku (świadczą o tym pogłębiające się pęknięcia asfaltu, które jeszcze w 2017 roku nie były tak duże). Równocześnie pragnę zwrócić uwagę, że sygnalizacja informująca o zbliżającym się przechodniu jest nie sprawna lub sprawna tylko częściowo, również pasy nie były prawdopodobnie poddawane malowaniu w roku 2022 o czym świadczy ich obecny stan.

Z wnioskiem wystąpił Błażej Targosz, który – apeluje o pilną wymianę oświetlenia sygnalizującego zbliżającego się pieszego na nowe urządzenia, doraźne odnowienie przejścia poprzez jego oznaczenie znakami poziomymi oraz wykonanie napisów przed wejściem na pasy (odpowiednio patrz w prawo i patrz w lewo), które jeszcze niedawno spełniały dobrze swoją rolę oraz montaż słupków uniemożliwiających wjazd na chodnik tuż przed pasami. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie wyspowego progu zwalniającego U-16b (zdjęcie w załączeniu) co wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości oraz nie doprowadzi do paraliżu odcinka co mogło by nastąpić w przypadku zamontowania przejścia na żądanie. Z tego przejścia korzystają również osoby niewidome, dlatego wnioskuję również o wykonanie przed wejściem odpowiednich płytek chodnikowych z wypustkami – pisze zainteresowany w nadesłanej korespondencji do urzędników miejskich. 

Czy nastąpi poprawa bezpieczeństwa i Miejski Zarząd Dróg, na wniosek prezydenta zmodernizuje omawiane przejścia? O tym przekonamy się już wkrótce. O sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Sąsiad pisze

    Chełmiec, przejście dla pieszych przy Astro Centrum. Wysepka zrobiona, pasy wymalowane… Nawet oświetlenie zamontowane – tylko szkoda ze nie działa, choć zamontowane rok temu… Astro Centrum, szkoła, basen, sklepy i poczta…

Zostaw odpowiedź