miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żołnierze zakończyli pracę! Konstrukcja tymczasowej przeprawy gotowa

3 4 172

Żołnierze 3 Batalionu Inżynieryjnego i 2 Pułku Inżynieryjnego zakończyli montaż tymczasowej przeprawy mostowej na rzece Kamienica w Nowym Sączu. Dotychczasowy most został zamknięty w czerwcu tego roku z powodu uszkodzenia przez wezbraną wodę. Przygotowanie podjazdów potrwa kilka dni. Ruch samochodów po nowej konstrukcji zaplanowany jest na przyszły tydzień.

 

Czytaj również: Arkadiusz Mularczyk: Takich rzeczy nie robili nawet komuniści. „To potworne zdziczenie”

 

 

Jak poinformowało we wtorek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, wojskowy most tymczasowy jest konstrukcją składaną typu DMS-65. Składa się z dwóch pasów ruchu o długości po 81 metrów każda. Most podparty jest dwiema podporami pośrednimi i dwiema podporami brzegowymi wykonanymi. Jego maksymalne obciążenie to 40 ton.

 

 

Umowę na postawienie tymczasowego mostu na rzece Kamienica prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał w sierpniu br.

Jak informował wtedy, tymczasowa przeprawa posłuży mieszkańcom Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej, a także okolicznych gmin Grybów i Nawojowa, którzy z powodu zamknięcia dotychczasowego mostu musieli nadkładać drogi, aby dostać się do Nowego Sącza.

Zgodnie z planami przeprawa ma zostać udostępniona do użytku z końcem tego miesiąca i działać do końca przyszłego roku. W tym czasie ma być budowany stały most.

Most w ciągu ul. Kamiennej (droga powiatowa nr 1576K) jest nieczynny od 22 czerwca tego roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica.

źródło: PAP
fot.: Grzegorz Momot (PAP)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Pani Prezydent Iwono Mularczyk !
  W trybie pilnym proszę o petycje nazwy mostów im. św. Lecha i Jarosława Kaczyńskich !!! Most gotowy a teraz to najlepszy czas na upamiętnienie ich zasług !!! Niech wieśniaki z plebsu wiedzą komu zawdzięczają przeprawe !!! Nie jak obiecują tylko dziad handzel bez pieniędzy czy tusk !!!

  1. Anżej pisze

   Debilku, to tymczasowy most. Rozumiem, że patroni mostu: św. Lech i Jarosław-Dupek Kaczyńscy też będą tymczasowi?

 2. AntyHandzel pisze

  Most Lecha Kaczyńskiego już jest w Nowym Sączu nie widzę potrzeby nazywania kolejnego. Jest wielu bohaterów polskich, których imieniem można nazwać np most w Kurowie.

Zostaw odpowiedź