miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Żre jak nigdy, czyli listopadowy przegląd osiągnieć prezydenta Handzla [Felieton]

7 2 244

Dwa lata nieustannych sukcesów ekipy prezydenta Ludomira Handzla musi wzbudzać olbrzymi podziw wśród wyborców i apologetów dzisiejszej nowosądeckiej władzy, a wśród nielicznej, wręcz szczątkowej, lecz jakże zajadłej opozycji obrzydliwą i nienawistną zazdrość. Wśród tych osiągnięć, w ostatnim miesiącu trzy kwestie wysuwają się na miejsca pierwszoplanowe.

 

Czytaj również: Odlot (naśladowców prosimy o ostrożność)! [Felieton]

 

Po pierwsze: strategiczna i jakże innowacyjna inwestycja miejska znana pod nazwą „I love Nowy Sącz”. Ten stuprocentowy kicz wzbudza niemy zachwyt tysięcy nowosądeczan. Szczególnie, że już po tygodniu funkcjonowania część tegoż napisu, ze względu na awarię oświetlenia jest/była po zapadnięciu ciemności niewidoczna (dysponujemy odpowiednim materiałem dowodowym w tej sprawie). Jednym słowem, inwestycja spod znaku 3G: gówniaty pomysł, gówniata realizacja, gówniate efekty. Jedyny zadowolony to wykonawca, ani chybi mającą siedzibę przy ul. Grunwaldzkiej. O koszty nie pytamy, ale podejrzewamy, że drobne to to nie były. Gratulujemy temu kto (wiadomo kto)  kasę tę przytulił.

Po drugie: remont czegoś, co nigdy nie istniało. Czy można zacząć budować dom od położenia dachu, lub czy można wymienić okno w ścianie, w której nie ma otworu okiennego? Albo też, czy można naprawiać instalację gazową w domu, gdzie nie ma przyłączy oraz żadnych urządzeń działających na gaz ziemny. Wydawałoby się, że odpowiedź na wszystkie trzy pytania jest oczywista. Jednak tylko wydawało by się… Ale nie według pana dyrektora MZD Adama Konickiego. Według niego można remontować w Nowym Sącza coś czego nigdy wcześniej nie wybudowano. Tak, tak proszę Szanownych Czytelników. Budowa ścieżki rowerowej przy Alei Piłsudskiego to żadna budowa, to remont. Niezwykłe, prawda? Domyślamy się tylko, że nie był to błąd wynikający z nierozróżniania przez pana dyrektora pojęć „remont” i „budowa”, lecz użycie tego pierwszego określenia w procedurze przetargowej dokonane zostało z czystą premedytacją. Niechybne wiec przyjdzie panu dyrektorowi ponownie spotkać się na dłużej z przedstawicielami instytucji trzyliterowych. Widocznie ich obawia się on mniej, niż swojego pryncypała. Stalowe nerwy zasługują na nasz podziw.

Po trzecie: udało się włodarzom Nowego Sącza zdobyć wyróżnienie za zajęcie czwartej pozycji wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. W ogłoszonym właśnie przez Polskie Alarm Smogowy rankingu Nowy Sącz zdobył to jakże zaszczytne miejsce. Udało się też zmieścić w pierwszej dziesiątce miast polskich, w których ilość dni o przekroczonych normach zatrucia powietrza jest największa. Ten wspólny sukces prezydenta Handzla i dyrektora wydziału ochrony środowiska Grzegorza Tabasza nie może przejść niezauważony. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wszelkich działań miejskich władz mających na celu utrzymanie się w czołówce tego typu rankingów. Dziękujemy za okazane starania i nie wątpimy, że kolejne osiągniecia już wkrótce.

Ten zwięzły przegląd listopadowych sukcesów dzisiejszej władzy musi zostać doceniony. Ponieważ skromność pana prezydenta i jego brak zainteresowania jakimikolwiek benefitami finansowymi jest powszechnie znany proponujemy więc, aby Rada Miasta zamiast podwyżki wynagrodzenia jak najszybciej nadała mu jakiś medal, order lub przynajmniej tytuł honorowego lub pierwszego obywatela Nowego Sącza. Przynajmniej to wynagrodzi panu prezydentowi ten ogromny wysiłek włożony w rozwój Nowego Sącza, który tylko na podstawie tych kilku ostatnich przykładów jest aż nadto widoczny

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. qwerty pisze

  czy da sie jechać (tak jechać) samolotem do brukseli ? Pis pokazał że tak
  czy mozna przewalić 70mln na wybory ktorych nie ma? Pis pokazał że tak
  czy za pana nowaka powietrze bylo krystaliczne?
  Pis twierdzi ze tak
  Czy to stworzone stanowisko szuka pracowanika? Mularczykowa z pis pokazala ze tak
  czy mozna kupic kilka jednorazowych respiratorow za grube miliony? a kto Pisowi zabroni?
  Czy pisowski narciarz nimi handowal przez 3 dni po czym zwinął biznes ? Tylko z Pis
  A szumowski po odejsciu ze stanowiska przytulil 5mln na firmie żonki? tylko z Pis

  otwórz oczy doktorku albo sie do niego sam udaj

 2. Nowy Sącz pisze

  Pragnę zaznaczyć że w królewskim mieście Nowy Sącz MZD 🙂 wraz z Carem I L.H wprowadzają dobrą zmianę tworząc dobrobyt nam mieszkańców. Dlatego w imieniu wszystkich 🙂 Dziękujemy i wielbimy was, żyjcie nam 1000 lat , królujcie, remontujcie, budujcie i zdobywajcie cały świat, a gdy przyjdzie podsumowanie dnia, wskakujcie szybko na spotkanie online. 🙂 Bo to tam własnie kończy się wam czas, waszych jakże cudnych łask . Dobra zmiana działa tu i tam, toteż wielbimy was – światło nad światłem, królu nad królami. Panie Prezydencie L.H żyj nam 100000000000000000000000000000000000000000 lat bo Pana skromność jest legendarna wśród gwiazd . Dobry artykuł pozdrowienia dla autora. 🙂 Dr Hyde & Mr Jekyll

 3. keisyr pisze

  W Nowym Sączu nie buduje się osiedli mieszkaniowych ! Nie widać żurawi !
  Nie buduje sie wysokich budynków. Nowego Sącza nie widać za krzaków !
  W Nowym Sączu nie można kupić mieszkania w bloku mieszkalnym !
  Wszyscy wyjeżdżają do Krakowa, Katowic czy Rzeszowa bo tam buduje się mieszkania !
  Panie Handzel,
  Jak tak dalej pójdzie to zostawi Pan po sobie w Nowym Sączu tylko Domy Pomocy Społecznej !

  1. qwerty pisze

   @keisyr – nie widzisz ich bo są przysłonięte przez żurawie budów mieszkań dla młodych – obiecanych przez pis

  2. Julka pisze

   a co ci po żurawiach ?? ptak jak ptak. co ma wspólnego..

 4. ytrewq pisze

  Maruszo Somlenio vel qwerty, ale z Cb pompeta …. wow na poczkaniu wymyśliłta???

  1. lkjjhdh pisze

   na “poczkaniu wymyśliłta” to tylko u ciebie na wsi chyba sie coś dzieje

Zostaw odpowiedź