miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej został wyróżniony! [ZDJĘCIA]

0 254

Nowosądeckie Forum Organizacji Pozarządowych odbyło się już po raz dziewiąty. Nagroda prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka dla wyróżniającej się organizacji pozarządowej powędrowała do Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej. Wyróżnienie odebrała hm. Halina Sliżewska-Ściórka.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pomnik Piłsudskiego na Kasztance już niedługo ozdobi Al. Wolności! Trwają prace [ZDJĘCIA]

 

Uroczysty przemarsz uczestników wydarzenia z deptaku u zbiegu ul. Jagiellońskiej i ul. Kościuszki do ratusza rozpoczął IX Nowosądeckie Forum Organizacji Pozarządowych. Wojciech Piech, wiceprezydent Miasta Nowego Sącza wręczył nagrodę prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka na ręce hm. Haliny Sliżewskiej-Ściórki.

– Jestem bardzo zaskoczona. Dziękuję serdecznie za tak wielkie wyróżnienie. Działamy na rzecz tych najmniejszych i tych wielkich. W organizacji mamy zarówno maluszki, które są najcudowniejsze, ale i instruktorów, którzy zasłużenie odeszli. U nas nie ma emerytury, instruktorem jest się do końca życia. Wychowujemy nasze dzieci, żeby wiedziały, że mieszkają w Polsce, w pięknym kraju. Przypominamy im, co to znaczy słowo „patriota” – powiedziała hm. Halina Sliżewska-Ściórka, zastępca komendanta hufca ds. organizacyjnych.

W trakcie tegorocznego Nowosądeckiego Forum Organizacji Pozarządowych odbyły się dwa wykłady: „Rok 2018 rokiem harcerstwa, czyli jak Związek Harcerstwa Polskiego wychowywał pokolenia…”, który wygłosiła Maria Lorek z ZHP oraz „Przykłady dobrych praktyk, czyli słowo o działalności Stowarzyszania Sądecki Elektryk”, którego prelegentami byli Marek Ryglewicz (prezes Stowarzyszenia Sądecki Elektryk) i Dawid Sobarnia (uczeń ZSEM w Nowym Sączu, uczestnik Rejsu Niepodległości).

Mirosław Witkowski, wokalista znany m.in. z występów w telewizyjnych show muzycznych: „Szansa na sukces”, „X-Factor” oraz „The Voice of Poland” uświetnił wydarzenie w ratuszu.

Forum towarzyszyła wystawa prezentująca działalność lokalnych organizacji pozarządowych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź