miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje Artur Puszko! Dyrektor nowosądeckiego szpitala miał niespełna 60 lat

1 3 122

Wczoraj (2 lutego) zmarł Artur Puszko, długoletni dyrektor naczelny Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Miał niespełna 60 lat.

Był człowiekiem niezwykle pomocnym, empatycznym i współczującym. Był także, a może przede wszystkim, znakomitym lekarzem i menedżerem służby zdrowia. Ilu pacjentów z naszego miasta i całego regionu powróciło do zdrowia dzięki Niemu? Nie da się zliczyć.

W 2016 roku, w 110-lecie istnienia sądeckiego szpitala, na wniosek prezydenta Ryszarda Nowaka otrzymał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”.

Inicjatywy podejmowane przez Dyrektora trudno zmieścić w jednej notce biograficznej. Należą do nich między innymi budowa nowoczesnego Ośrodka Onkologicznego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Oddziałem Anestezjologii, zakup nowoczesnego tomografu komputerowego, termomodernizacja lądowiska dla helikopterów i remont przychodni przy Al. Wolności. Umiał pozyskiwać środki unijne, nawiązywał liczne kontakty – ostatnio z chińskimi lekarzami z Suzhou.

Pracę na stanowisku dyrektora sądeckiego szpitala wykonywał z właściwym dla siebie zaangażowaniem i poświęceniem przez 14 lat. Z wykształcenia był pediatrą, absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie i wrażliwość na cierpienie najmłodszych przeniosła się na wszystkich ludzi. Artur Puszko nigdy nie był obojętny na drugiego człowieka. I takim Go zapamiętamy…

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło: nowysacz.pl
fot. arch., LinkedIn

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Emilia pisze

    Przykro mi…

Zostaw odpowiedź