miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

100 urodziny Janiny Malisz z Tabaszowej! Niech nam żyje 200 lat!

0 1 045

Pani Janina Malisz kilka dni temu obchodziła swoje 100 urodziny. Urodzona w Chcago (USA) jubilatka praktycznie całe życie spędziła w Tabaszowej (gm. Łososina Dolna). Całe swoje życie poświęciła rodzinie, a ta jest jej bardzo za to wdzięczna. Janina Malisz obecnie posiada 14 prawnuków oraz 8 wnucząt. Szanownej solenizantce życzymy 200 lat!

 

Czytaj również: List otwarty Jerzego Gwiżdża, prezydenta Nowego Sącza
w latach 1990-1994 – KLIK

 

 

 

Solenizantka to niezwykle sympatyczna i komunikatywna osoba, podchodząca do życia z optymizmem i radością. Cieszy się każdym dniem i jest zawsze uśmiechnięta. Pomimo sędziwego wieku, stara się być bardzo samodzielna i pełna energii. Jubilatka przepisu na długowieczność nie posiada, ale podkreśla, że najważniejszy jest uśmiech i otaczanie się przyjaciółmi oraz dobrymi ludźmi.

 

 

Janina Malisz urodziła się 23 maja 1920 roku w Chicago w USA. Jako półroczne dziecko przyjechała z rodzicami z Chicago, gdzie osiedlili się w Tabaszowej. Mieszka tam do dzisiaj – informuje rodzina pani Janiny. – Podczas II wojny światowej została wywieziona do Niemiec do pracy przymusowej na okropne 3 lata. Po zakończeniu wojny wróciła na swoją ojcowiznę i prowadziła gospodarstwo rolne.

Jubilatka urodziła w swoim życiu dwójkę dzieci. Na dzień dzisiejszy posiada 8 wnuków i 14 prawnuków. Pomimo sędziwego wieku jest w bardzo dobrej formie. Lubi czytać książki i oglądać seriale TV. Wiele serca poświęca pracy w przydomowym ogródku. Jest osobą ciepłą i bardzo serdeczną. Jest bardzo zżyta ze swoimi wnukami i prawnukami, którym poświęciła całe swoje życie.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Rafał Kmak
fot. archiwum rodzinne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź