miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

12 milionów na realizację zadań! Startuje 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

0 1 015

W poniedziałek (27 maja) ruszyła czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy regionu na złożenie zadań mają czas do 17 czerwca. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na realizację pomysłów aż 12 milionów złotych.

 

Czytaj również: „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” – współpraca z WUP jeszcze mocniejsza

 

– Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Kwota, jaką przeznaczyliśmy na realizację zadań w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego to 12 milionów złotych. Dzięki temu uda się zrealizować wiele ciekawych projektów, warto więc spróbować swoich sił i zgłosić pomysł już dziś – podkreśliła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Można już zgłaszać zadania o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym. Mogą to być zarówno działania infrastrukturalne, czyli przewidujące wykonanie robót budowlanych, jak i o charakterze „miękkim” – w tym m.in. wydarzenia, warsztaty itp. Ze środków budżetu obywatelskiego województwa nie będą realizowane te zadania, które polegają na sfinansowaniu wyłącznie dokumentacji projektowej czy realizacji jednego z etapów większej inwestycji.

Samorząd województwa w tym roku przeznaczył o 4 miliony złotych więcej niż przed rokiem. Zmianom uległy także kwoty poszczególnych projektów. W tej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na przedsięwzięcie będzie można przeznaczyć od 50 tysięcy złotych do 150 tysięcy złotych, a dzięki temu uda się zrealizować znacznie więcej pomysłów niż w poprzednich edycjach. Mieszkańcy na złożenie zadań mają czas do 17 czerwca. Głosowanie natomiast odbędzie się od 9 do 30 września.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dostępne są na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: malopolska.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź