miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

12 nowych zakażeń koronawirusa w powiecie nowosądeckim!

0 3 339

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Niestety w powiecie nowosądeckim odnotowano aż 12 nowych zakażeń. Łącznie w Małopolsce to 18 nowych przypadków choroby. W całej Polsce natomiast odnotowano już 33 907 zakażenia, z czego 1 438 osób zmarło.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 18 osób. To 8 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 91 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu nowosądeckiego (12), limanowskiego (2) i oświęcimskiego (1). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1685 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa. To dziewczynka z Krakowa, która przebywała w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1193 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie
W Nowym Sączu na dzisiaj (28 czerwca) mamy 1 osobę zainfekowaną koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast są to 24 przypadki. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 370 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 34, powiat – 336), 110 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 27, powiat – 83) oraz 28 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź