miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

14. emerytura dla emerytów! 11,4 MILIARDA złotych w ramach jednorazowego wsparcia

1 801

Sejm uchwalił w czwartek (21 stycznia) ustawę w sprawie czternastej emerytury. Rząd szacuje, że dodatkowe świadczenie jesienią otrzyma ok. 9,1 mln osób. Za ustawą o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów głosowało 420 posłów, przeciw było 19, a 12 się wstrzymało.

 

Czytaj również: Milion złotych dla Łabowej! Mocne wsparcie dla infrastruktury turystycznej

 

 

 

Czternasta emerytura zostanie wypłacona z urzędu w terminie wypłaty listopadowych świadczeń. W wyjątkowych sytuacjach świadczenie będzie wypłacone w grudniu 2021 r. – w przypadku świadczeń i zasiłków przedemerytalnych – i w styczniu 2022 r. – w przypadku okresowo co kwartał wypłacanych świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników informuje rfm.fm.

Sejm uchwalił też w dniu dzisiejszym nowelizację ustawy w sprawie waloryzacji rent i emerytur. Za przyjęciem nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw głosowało 438 posłów, przeciw było 2, wstrzymało się 8. Nowelizacja ustawy zakłada, że od marca 2021 r. świadczenia zostaną podwyższone o 3,84 proc., ale nie mniej niż o 50 zł brutto.

Rozwiązanie przewiduje, że najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne mają być podniesione do 1250 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 937,50 zł.

Źródło: rmf.fm
for. Shutterstock

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaa121 pisze

    nie bojcie się, odbierzemy to sobie już w kolejnych oplatach, podatkach, parapodatkach i w walce z niewidzialną mafią vatowską!

Zostaw odpowiedź