miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

1,4 km drogi za blisko 56 milionów złotych?

Kosztowny łącznik obwodnic Północnej i Zachodniej Nowego Sącza

7 1 362

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w przetargu na budowę łącznika obwodnic Zachodniej i Północnej w gminie Chełmiec zgłosiło się dwóch zainteresowanych. Oferty przygotowane przez firmę Strabag i konsorcjum LIMDROG i IMB przekraczają planowany budżet inwestycji o przeszło 22,5 miliona złotych. Przypomnijmy, chodzi o odcinek zaledwie 1,4 kilometra…

Czytaj również: Błękitny węgiel w Nowym Sączu – KLIK [Zdjęcia, film]

Tańszą ofertę przedstawiła firma Strabag za prawie 55,2 mln zł. Druga oferta konsorcjum LIMDROG i IMB Podbeskidzie opiewa na blisko 56,8 mln zł. Obie propozycje przekraczają założony budżet zamawiającego, który wynosi 32,6 mln zł. Teraz oferty zostaną sprawdzone przez GDDKiA.

Jak poinformowała w piątek (15 lutego) rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut, obwodnica Chełmca będzie fragmentem drogi krajowej nr 28 i jednocześnie częścią północnego obejścia Nowego Sącza. – Wykonawcy zadeklarowali, że na realizację zadania potrzebują 26 miesięcy (Tryb wykonania prac: Zaprojektuj i wybuduj (przyp. red.). Do czasu budowy nie będą wliczane okresy zimowe, co oznacza w tym przypadku okres od 1 grudnia do 31 marca – czytamy w komunikacie. – Obwodnica Chełmca o długości ok. 1,4 km powstanie pomiędzy dwoma istniejącym rondami: na istniejącej drodze krajowej nr 28 (ul. Limanowska w Chełmcu) oraz na drodze powiatowej nr 25219 (ul. Marcinkowicka w Chełmcu). Będzie kontynuacją zrealizowanego fragmentu północnej obwodnicy Nowego Sącza.

Łącznik obwodnicy północnej i zachodniej, za którego budowę odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest niezbędny do tego, żeby objechać Nowy Sącz bez konieczności wjeżdżania do centrum miasta.

Opr. Rafał Kmak
źródło: GDDKiA, fot. GDDKiA

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. Robert pisze

  Coś tutaj nie Hallo !!!
  Co jeszcze oprócz Drogi będzie robione ??? Inne drogi dojazdowe ,chodniki ,rowy wodne i melioracja oświetlenie ???

 2. Wiesiek pisze

  Dobrze że te firmy nie budują mostu bo z pięć lat by go budowali a jeszcze kasa pewno z dwieście baniek 😂😂😂

 3. Paweł Obrzut pisze

  To może lepiej zbudować autostradę, bo średni koszt budowy autostrady w Europie to 9,4 miliona€. Będzie taniej

 4. Daniel Ogorzałek pisze

  Cena to jest Pikuś ale czas realizacji 1,4 km w 2,5 roku hahaha to jest kpina w tym czasie to się buduje 20 km odcinek drogi ekspresowej a nie obwodnicę 1×1

 5. Regina pisze

  Jak widać sądeczan stać na wszystko 😉

 6. Frhhgff pisze

  Masakra. Prosty odcinek drogi 1,4km i budowanie ponad 2 lata!!! Z czym do ludzi 🙁 tempo prac iście zabójcze a cena 55mln zł rozwala.

 7. Jan pisze

  To 1 km autostrady kosztuje 30 mln co jest najwyższą ceną w Europie a tutaj 1,4 km jednopasmowej drogi 55 mln. Czy nie ma tutaj znów jakiejś zmowy cenowej?

Zostaw odpowiedź