miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

16 mln osób odwiedziło Małopolskę!

0 222

Małopolska jest miejscem na mapie kraju, które jest bardzo chętnie odwiedzane. Pokazują to statystyki za ubiegły rok, kiedy to w naszym województwie odnotowano po raz kolejny rekordową liczbę odwiedzających czyi 16 mln osób. Zostawili oni u nas ponad 13 mld złotych! Liczby te pokazują, jak ważna jest turystyka w naszym regionie.

 

Małopolska słynie z wielu pięknych miejsc, zabytków i gór, w związku z tym wiele osób podróżuje po naszej małej ojczyźnie i odwiedza różne miejsca. W minionym 2017 roku w województwie małopolskim odnotowano 16 mln odwiedzających, w tym 12 mln turystów, co stanowi wzrost o 7% w stosunku do 2016 roku.

– Turysta to osoba, która przyjeżdża do danego miejsca i na pewno śpi przynajmniej jedną noc w Małopolsce. Wzrost liczby turystów to niewątpliwie efekt wielu czynników m.in. poprawy infrastruktury czy atrakcyjności regionu, ale również Światowych Dni Młodzieży. Wówczas cała masa ludzi przyjechała do nas i zobaczyli, że jest to dobre miejsce i chcą tu przyjeżdżać – wyjaśniał Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego.

Według badań statystycznych wiek przeciętnego turysty zza granicy to 35 lat i mniej, jeśli chodzi o turystów polskich, stanowiących najliczniejszą grupę, to ich wiek wynosi około 45 lat.

– Jak liczmy, to turyści przywieźli ponad 13 mld złotych na czysto i jest to trzecie miejsce, jeżeli chodzi o siłę gospodarczą w Małopolsce. Większość ludzi mamy zatrudnionych w turystyce, a turystyka stanowi dużą część gospodarki naszego województwa – komentował Leszek Zegzda i zaznaczał, że dużo turystów, bo ponad 2 mln, przyjeżdża do subregionu sądeckiego.

MK
Fot. pixabay.com, UMW Małoposlkiego

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź