miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

17-letnia dziewczyna i 53-letnia kobieta dewastowały symbole narodowe

1 1 981

W Grybowie doszło do dewastacji pomnika oraz znaków narodowych. Grybowska policja zareagowała błyskawicznie. Szybko udało się ustalić i schwytać dewastatorki, które zdewastowały i znieważyły symbole narodowe. Jedna kobieta została już ukarana mandatem karnym w wysokości 3 tys. złotych.

Czytaj również: Mieli 2,6 i 2,4 ‰ alkoholu we krwi. Okradali sklep. Wpadli na gorącym uczynku

 

11 listopada mieszkańcy Grybowa świętowali uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Pod pomnikiem jak co roku złożono wieńce oraz bukiety kwiatów opatrzone biało-czerwonymi szarfami. Majestatycznie powiewające flagi przypominały Grybowianom oraz przejeżdżającym drogą wojewódzką o tej jakże ważnej dacie w naszej Polskiej historii. Tym bardziej zdarzenie, a w zasadzie zdarzenia, do których doszło szokują, informuje serwis grybow24.pl

Dewastacje ujawnili w nocy patrolujący miasto policjanci oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

– 16 listopada br. ok. godz. 1 w nocy podczas patrolowania terenu miasta Grybowa policjanci ujawnili w centrum miasta porozrzucane kosze na śmieci, uszkodzone zieleńce, a także porozrzucane wiązanki kwiatów i połamane drzewce od flag państwowych w rejonie pomnika „Ofiar Faszyzmu” w Parku Miejskim przy ul. Grunwaldzkiej w Grybowie. Sytuacja powtórzyła się kolejnej nocy, gdzie w rejonie pomnika w Parku Miejskim w Grybowie, sprawcy porozrzucali kwiaty i uszkodzili kołowrotek przy maszcie do podnoszenia flagi państwowej. Policjanci natychmiast podjęli liczne operacyjne i procesowe czynności mające na celu ustalenie sprawców tych niechlubnych czynów.m.in. zabezpieczono monitoringi, wykonano oględziny. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawcy dewastacji bardzo szybko zostali ustaleni. Wandalami okazały się dwie mieszkanki Grybowa w wieku 53 i 17 lat – powiedziała kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

Jak przekazuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, 19 listopada jedna z nich – 17 latka została już zatrzymana. Za liczne dewastacje została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę 3 tys. zł. Druga kobieta również odpowie za popełnione wykroczenia. Ponadto wobec obydwu kobiet równolegle policjanci prowadzą postępowanie z art. 261 kk dot. znieważenie pomnika „ofiar faszyzmu”.

Dziękuję Polskiej Policji za nadanie priorytetu postępowania w celu ujęcia sprawców tego haniebnego czynu. Nie ma zgody na bezczeszczenie miejsc pamięci polskich bohaterów – powiedział Wiktor Durlak, Senator RP.

fot. Grybów24.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. wilhelm tell pisze

    Ukarać dotkliwie tak, aby poszło im to w pięty!

Zostaw odpowiedź