miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

17 nowych zakażeń na Sądecczyźnie! Już ponad tysiąc osób na kwarantannie w związku z koronawirusem [Raport 04.07.2020]

0 5 052

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Ponownie w powiecie nowosądeckim zanotowano bardzo dużo nowych przypadków choroby. Dzisiaj to kolejnych 17 zakażeń. W samym Nowym Sączu 4 przypadki. Łącznie w Małopolsce to 29 nowych infekcji. W całej Polsce natomiast odnotowano już 35 719 zakażeń, z czego 1 512 osób zmarło.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 29 osób. To 12 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 3 do 73 lat, z powiatu nowosądeckiego (13 osób), limanowskiego (5 osób), Nowego Sącza (4 osoby), Krakowa (3 osoby) oraz powiatów: nowotarskiego, wadowickiego, krakowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1834 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 5 do 83 lat, z powiatu suskiego (9 osób), krakowskiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego, chrzanowskiego, nowotarskiego i tarnowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1279 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (4 lipca) mamy 19 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 101 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1021 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 131, powiat – 880), 94 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 24, powiat – 70) oraz 27 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 16).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź