miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

1981 osób na kwarantannach! Kolejne przypadki koronawirusa na Sądecczyźnie [Raport 12.07.2020]

0 2 553

 

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. Na Sądecczyźnie mamy kolejny dzień z rzędu kilkoma nowymi przypadkami. Dzisiaj to 2 osoby w powiecie nowosądeckim oraz 3 z Nowego Sącza. Na kwarantannie jest już 1981 osób. W Polsce mamy 37 891 chorych, z czego 1 571 osób zmarło.

 

Czytaj również: UWAGA! Śmiertelny wypadek w Starym Sączu! Droga zablokowana

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 17 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 75 lat, z powiatu tatrzańskiego (17 osób), Krakowa i powiatu nowosądeckiego (po 3 osoby), Nowego Sącza (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, krakowskiego, gorlickiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2048 osóbpoinformował dzisiaj Sanepid.

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 1981osoby na kwarantannie! 
W Nowym Sączu na dzisiaj (12 lipca) mamy 38 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 191 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1847 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 362, powiat – 1485), 102 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 31, powiat – 71) oraz 32 osoby były objęte nadzorem epidemiologicznym (miasto – 13, powiat – 19).

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

Przekazujemy również informację o kolejnych 3 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 2 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 50 do 57 lat, z powiatu krakowskiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego (1 osoba). Dwie osoby przebywały w szpitalu, jedna w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1368 ozdrowieńców.

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź