miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

2 nowe przypadki zarazy w subregionie! W kraju mamy już ponad 12 tys. infekcji [Raport 28.04.2020]

0 1 025

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Na Sądecczyźnie odnotowano jeden nowy przypadki zarazy, jeden na ziemi limanowskiej. Poinformowano również o nowych ozdrowieniach. W całej Polsce natomiast odnotowano już 12 218 przypadków infekcji, z czego 596 osób zmarło.

 

Czytaj również: Rusza rekrutacja do szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki! – KLIK

 

 

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób. W tej grupie są 6 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 5 miesięcy do 59 lat, z powiatu myślenickiego (4 osoby), nowosądeckiego (1 osoba), limanowskiego (1 osoba), tarnowskiego (1 osoba), krakowskiego (1 osoba), Krakowa (1), bocheńskiego 92) i wielickiego (1 osoba)– poinformował dzisiaj (27 kwietnia) Sanepid.

Dodatkowo z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 10 do 72 lat, z Krakowa (4 osoby) oraz powiatów bocheńskiego, olkuskiego, brzeskiego, limanowskiego, wadowickiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

 

 

Sytuacja na Sądecczyźnie stabilna
W Nowym Sączu na dzisiaj (28 kwietnia) mamy 5 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast są to 4 osoby. Na godzinę 10:00 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 97 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 53, powiat – 43), 435 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 68, powiat – 367) oraz 101 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 62, powiat – 39).

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 83 tys. osób, zmarło ponad 4,5 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź