20 lat Związku Podhalan w Obidzy. Były gratulacje, wzruszenia i Złote Jabłko Sądeckie
To była wyjątkowa uroczystość u stóp Beskidu Sądeckiego. Związek Podhalan Oddział Obidza świętował w sobotę swój wielki jubileusz – 20-lecie istnienia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby, który uhonorował jubilatów jednym z najważniejszych wyróżnień w regionie – Złotym Jabłkiem Sądeckim.
Czytaj również: Harcerskie „Morskie Opowieści”. Niezapomniane wakacje Hufca ZHP Nowy Sącz
Wielkie słowa i symboliczny gest
Uroczystość była pełna dumy, podziękowań i wspomnień. Starosta wręczył Złote Jabłko Sądeckie prezesowi oddziału – Stefanowi Lizoniowi – podkreślając ogromny wkład organizacji w pielęgnowanie lokalnej tożsamości.
– Składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 20-lecia Związku Podhalan Oddział Obidza. Jak mówił Papież Polak Jan Paweł II: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Wy tę przeszłość pielęgnujecie i tym samym dbacie o przyszłość, przekazując młodym pokoleniom wartości patriotyczne, wiedzę, kulturę i dziedzictwo przodków – mówił starosta Tadeusz Zaremba.
Oddział, który tętni życiem
Związek Podhalan w Obidzy to jedna z najprężniejszych organizacji regionalnych na Sądecczyźnie. Oddział działa aktywnie zarówno podczas lokalnych świąt i uroczystości kościelnych, jak i w edukacji młodzieży, organizując warsztaty, spotkania i pielgrzymki. Członkowie związku są strażnikami regionalnych wartości i tradycji.
– Dziękuję za Wasze zaangażowanie w życie społeczne naszej Małej Ojczyzny i kultywowanie tradycji. Jestem dumny, że takie organizacje jak Związek Podhalan mają swoje oddziały również na sądeckiej ziemi – podsumował starosta.
Fot. Maria Olszowska

