miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

200 osób z Małopolski z Koronawirusem! Sądecczyzna nadal bez nowych przypadków infekcji

0 287

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych infekcjach Covid-19. Łącznie w województwie małopolskim zainfekowanych chorobą jest już 200 osób. 11 z nich pochodzi z Nowego Sącza, 8 z powiatu nowosądeckiego. Bilans na Sądecczyźnie nie zmienia się już od kilku dni. Potwierdzono natomiast kolejne dwa przypadki w powiecie limanowskim.

 

Czytaj również: „Koronawirus okiem dietetyka” – dobre rady od dietetyków PWSZ w Nowym Sączu

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 8 osób – informuje Wojewoda Małopolski. – W tej grupie są: 2 starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i kobieta), 2 osoby z powiatu bocheńskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), po 1 osobie z Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna).

 

 

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna COVID-19, będzie to podstawą do ujmowania tego zgonu w prezentowanych statystykach.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Rafał Kmak
fot. archiwum, Małopolski Urząd Wojewódzki

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź