miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

50 tysięcy złotych dla strażaków-ochotników z Moszczenicy

Najlepsza Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego

0 179

Drużyna OSP z Moszczenicy (pow. gorlicki) ma powody do zadowolenia. Decyzją Województwa Małopolskiego została najlepszą jednostką OSP w Małopolsce roku 2018 i zdobyła czek w wysokości 50 tys. złotych. Drugie miejsce zajęła OSP Górka (powiat brzeski) zdobyła 30 tys., natomiast 3 miejsce i czek w wysokości 20 tys. zł otrzymało OSP Łososina Górna (pow. limanowski).

Czytaj również: Sezon wypalania traw rozpoczęty… – KLIK

Przemysław Wszołek, prezes OSP Moszczenica

– Konkurs ogłoszony został w 2018 r. Czek otrzymaliśmy podczas tradycyjnych dożynek w Radziszowie koło Skawiny – mówi Przemysław Wszołek, prezes OSP Moszczenica w rozmowie z portalem miastoNS.pl. – Jednostki oceniane były na podstawie odpowiedniego wniosku konkursowego, a głównym kryterium ocen było m.in.: przygotowanie do zadań Statutowych, współpraca z samorządem oraz promocja w regionie dodaje zadowolony prezes.

50 tysięcy złotych to nagroda główna jaką otrzymali w konkursie na „Najlepszą Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego”. Środki te pozwolą na zakup nowego sprzętu, który nie tylko ułatwi pracę strażakom-ochotnikom, ale przyczyni się poprawi ich bezpieczeństwa  czytamy w komunikacie udostępnionym po Sesji radnych Województwa Małopolskiego, które miało miejsce w poniedziałek (25 lutego) relacja z Sesji – KLIK

W finale konkursu na najlepszą OSP małopolski udział wzięło 9 jednostek, reprezentujących małopolskie powiaty. Konkurs był dwuetapowy – eliminacje powiatowe i finał wojewódzki. Druhowie OSP Moszczenica są organizatorami przedsięwzięć o charakterze ogólnopowiatowym czy wojewódzkim. Strażacy z OSP Moszczenica byli organizatorami m.in. powiatowych zawodów sportowo pożarniczych, balu strażaków powiatu gorlickiego, zjazdu oddziału powiatowego ZOSP RP, a także cieszącego się ogromną popularnością międzypowiatowego turnieju w piłkę nożną drużyn OSP i PSP. OSP Moszczenica prowadzi stałą współpracę z jednostkami słowackiej ochotniczej ochrony przeciwpożarowej.

Od roku 2013 przy jednostce działa Klub Honorowych Dawców Krwi, zrzeszający obecnie 69 członków. Każdego roku druhowie pozyskują ponad 70 litrów krwi.

Rafał Kmak
fot. OSP Moszczenica

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź