miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

680 milionów w inwestycje m.in. na Sądecczyźnie!

0 1 310

Ponad 680 mln zł wyda w tym roku spółka energetyczna Tauron na projekty inwestycyjne związane z dystrybucją energii w Małopolsce. Plan obejmie zarówno nowe przedsięwzięcia, jak i kontynuację zadań wieloletnich, poprawiających bezpieczeństwo energetyczne regionu. Jak przypomniała spółka w czwartkowym komunikacie, w całym poprzednim roku Tauron zainwestował w dystrybucję na terenie województwa małopolskiego przeszło 600 mln zł.

 

Czytaj również: Pierwszy z pociągów dla Małopolski za blisko 250 milionów złotych na testach. Producentem Impulsów 2 nowosądecki Newag

 

Dzięki takim przedsięwzięciom Grupa Tauron pozostaje liderem wśród firm dystrybucyjnych – wskazano. – Duże inwestycje będące odpowiedzią na rozwój gospodarczy prowadzimy również m.in. na Sądecczyźnie, Podhalu i w okolicach Tarnowa – zaznaczył Jerzy Topolski, wiceprezes Tauron Polska Energia.

Poza standardowymi działaniami polegającymi na ciągłej rozbudowie i modernizacji sieci – wskazała spółka – prowadzone są też prace nastawione na automatyzację stacji transformatorowych średniego napięcia (SN/nN) i automatyzację sieci średniego napięcia.

Tauron Dystrybucja prowadzi też obecnie prace modernizacyjne i inwestycyjne na terenie całego województwa małopolskiego. W powiece limanowskim trwa właśnie modernizacja stacji RS Mszana Dolna, która zapewni poprawę bezpieczeństwa zasilania gminy Mszana Dolna i powiatu limanowskiego.

Na Sądecczyźnie modernizowana jest linia wysokiego napięcia Gorzków-Carbon i stacja Biegonice, pozwalająca na przyłączenie klienta o bardzo dużym zapotrzebowaniu na moc – firmy Graphite Solutions Polska oraz firmy Tokai Cobex Polska.

źródło: PAP
fot. Tauron

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź