miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

7 doba bez nowych przypadków zarazy na Sądecczyźnie! Zaniepokojona władza interweniuje w Sanepidzie

5 11 796

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała najnowsze zestawienie związane z infekcjami koronawirusa w Małopolsce. Według przekazanych danych w całej Małopolsce przybyło 12 osób zakażanych wirusem. W opracowaniu już 7 dobę brak nowych przypadków odnotowanych w Nowym Sączu oraz powiecie limanowskim. Tak optymistyczne dane zaniepokoiły prezydenta Nowego Sącza, który wystosował w tej sprawie zapytanie do Sanepidu.

 

Czytaj również: Palma wielkanocna na nowosądeckim rynku [Zdjęcia] – KLIK

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 do 77 lat, z Krakowa (1 osoba), z powiatu brzeskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz z powiatów: suskiego i myślenickiego (po 1 osobie). 3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji – informuje Sanepid.

Tak optymistyczne informacji niepokoją prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. – Odebrałem następny raport epidemiologiczny, w którym stan zakażonych na naszym terenie nie zmienił się. Jest to liczba 18 stwierdzonych zachorowań dla Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego (dane z 29 marca 2020 r. – przyt. red.). Nie ukrywam, że sam tym faktem jestem zaniepokojony informuje prezydent Handzel. – Z jednej strony powinna to być dobra wiadomość, ale nie chce mi się wierzyć, iż w tak dużej populacji nie są diagnozowane nowe przypadki. Zrobię wszystko by Sączu pojawiły się testy przesiewowe. Są już takie szybkie testy immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania u ludzi przeciwciał IgG i IgM przeciwko 2019 nCoV w pełnej krwi, surowicy lub osoczu – dodaje.

 

 

 

 

Sanepid poinformował również o dwóch zgonach spowodowanych zarazą. – Z przykrością informujemy również o śmierci dwóch osób: 84-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie) oraz 41-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Oboje posiadali choroby współistniejące.

 

 

Rafał Kmak
fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Panie Handzel, mam pytania do Pana:
  1. Ile przystanków komunikacji miejskiej w Nowym Sączu oczyścił Pan z farby ?
  2. Ile rozbitych szyb na przystankach wymienił Pan na całe ?
  3. Ile kamer zamontował Pan na przystankach żeby monitorować wandali ?
  Na Pana brudnych, pozbawionych szyb przystankach w Nowym Sączu można chwycić koronawirusa lub innej zarazy !!!
  4. Ile Pan ukrywa nietoperzy w blokach mieszkalnych Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu ?
  Jak pokazują badania koronawirus przeszedł na ludzi od dzikich zwierząt prawdopodobnie od nietoperzy !!!
  5. Ile Pan naprawił chodników I trawników w Nowym Sączu zdewastowanych przez kierowców-wandali ?
  Weź się Pan do roboty !!!
  Zanim Pan zostaniesz usunięty z Ratusza wszystki przystanki, chodniki, trawniki I krawężniki mają być przez Pana z własnych pieniędzy naprawione !!! Nikt po Panu nie będzie sprzątał tego gnoju !!!

  1. miastons pisze

   jakos chyba uszkodzonych nie kupił! to tylko dowód że pisowskie bydlo zjechało do sacza pajacu

  2. xaxa1212 pisze

   Wystarczy drogi inteligencie nosić rekawiczki, maseczkę i nie musisz się martwić o parkomaty, przystanki i poręcze . Jakbyś przez 40 lat swojego życia kiedykolwiek się tym przejmował, hipokryto. To się tyczy do was wszystkich brudasy. Myjcie ręce i dbajcie o higienę bo śmierdzi od was na okrągło. Korona jedynie zmusiła was o dbanie o higienę bo tak to już nie trzeba?

 2. Daniel pisze

  Ad1 prezydent nie jest od czyszczenia farby z przystanków.
  Ad 2 od wymiany szyb jest szklarz
  Ad3 kamery są w trakcie projektowania oraz innych ustaleń międzyinnymi co do centrum zarządzającego
  Ad 4 nietoperze są pod ochroną i nie leży to w geście prezydenta a nawet GSM czy też innych wspólnot
  Ad5 od chodników i trawników jest innyvwydział a większość z nich znajduje się na terenie GSM

  Więc zamknij dziób i pilnuj swojej wsi.

 3. Bunia pisze

  My czekamy na wyniki na dzisiaj 10 dzień i nie mamy wyników. Jutro ostatni dzień kwarantanny i mamy iść zarażać innych jeśli jesteśmy zakażeni.

Zostaw odpowiedź