miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

8 nowych infekcji koronawirusem w Subregionie! [Raport 26.06.2020]

0 718

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem. Niestety w Subregionie Sądeckim zdiagnozowano 8 nowych zakażeń: 5 w powiecie limanowskim, 2 w powiecie nowosądeckim oraz 1 w Nowym Sączu. łącznie w Małopolsce to 17 nowych przypadków choroby. W całej Polsce natomiast odnotowano już 33 395 przypadków choroby, z czego 1 429 osób zmarło.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

– Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 17 osób. To 6 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 5 do 87 lat, z Krakowa i powiatu limanowskiego (po 5 osób), powiatu krakowskiego (3 osoby), nowosądeckiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatu nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1657 osób.
– poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo ootrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 23 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 12 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 3 do 81 lat, z powiatu chrzanowskiego (6 osób), powiatów: suskiego i oświęcimskiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu tarnowskiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza, powiatów: myślenickiego, wadowickiego, tatrzańskiego, bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1164 ozdrowieńców.

 

 

Na Sądecczyźnie coraz mniej zakażeń, ubywa osób na kwarantannie
W Nowym Sączu na dzisiaj (26 czerwca) mamy 1 osobę zainfekowaną koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 7 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 145 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 18, powiat – 127), 91 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 23, powiat – 68) oraz 25 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 14).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź