miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Adamczyk: „Sądeczanka musi powstać! Mamy pieniądze i determinację”

0 678

W sobotę (29 września) w Gnojniku odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy „Sądeczanki”. Obecni byli między innymi: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Iwona Mularczyk – kandydatka na prezydenta Nowego Sącza oraz kandydaci PiS na wójtów gmin, przez które ma przebiegać wspomniana droga.

 

Czytaj również: Adamczyk: „Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko powstanie! Inwestycja nie jest zagrożona”

 

Minister Adamczyk potwierdza proces realizacji tak ważnego przedsięwzięcia. Na budowę w budżecie państwa zabezpieczono 1 mld 475 mln zł! Adamczyk apelował przede wszystkim do samorządów o wzajemną współpracę i wypracowanie kompromisów w związku z przebiegiem drogi.

Stoimy w miejscu, gdzie przebiega legendarna Sądeczanka. Ta droga musi zmienić swój charakter. Musi być drogą bezpieczną, przewidywalną w czasie przejazdu i komfortową dla wszystkich podróżnych. Nowa Sądeczanka musi powstać i taką decyzję podjął rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówi Minister Andrzej Adamczyk.

O Sądeczance mówi się już od dawna. To ważna inwestycja dla naszego regionu, która z pewnością usprawni przejazd do Brzeska i Krakowa. Według szacunku GDDKiA drogą krajową nr 75 dziennie podróżuje nawet 18 tysięcy pojazdów! 

Według GDDKiA dopóki nie będzie ustalony przebieg, trudno mówić o kwocie inwestycji. Przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w najlepszym razie zostanie ogłoszony w 2022 roku, a sama budowa rozpoczęłaby się rok później. Budowa Sądeczanki potrwać może nawet do 3 lat!

 

Opublikowany przez Iwona Mularczyk Sobota, 29 września 2018

 

Klaudia Celusta
Źródło i fot.: Iwona Mularczyk | FB

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź