miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

AVR wypowiada umowę śmieciową Gminie Chełmiec!

5 1 313

Informujemy, że firma AVR Spółka Akcyjna odstąpiła od realizacji umowy na odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, segregowanych i bioodpadów) w Gminie Chełmiec – czytamy komunikat na stronie internetowej gminy. Problemy z odbiorem śmieci na terenie gminy zaczęły się w czerwcu. Już wtedy informowano nas, że trwają procedury związane z poszukiwaniem nowego operatora. Wszystko wskazuje więc na to, że gmina upora się z problemem ekspresowo.

 

Czytaj również: Prawie 25 tys. złotych na ratowanie sądeckich nekropolii!

 

Przestali odbierać połączenia. Firma przestała również prawdopodobnie świadczyć dla nas usługi informowała już w czerwcu nasz portal Bogumiła Aszklar-Lelito, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w gminie Chełmiec. – Problem próbujemy rozwiązać poszukując operatora, który wykona zakres zadań zleconych przez Gminę spółce AVR. Myślę, że w przyszłym tygodniu inna firma zajmie się śmieciami w Gminie Chełmiec. Kosztami obciążymy AVR, również na drodze sądowej. Niedopuszczalne są takie sytuacje – dodaje Lelito.

Całość ogłoszenia zamieszczonego na stronie chelmiec.pl

Szanowni Mieszkańcy Gminy Chełmiec

Informujemy, że firma AVR Spółka Akcyjna odstąpiła od realizacji umowy na odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, segregowanych i bioodpadów) w Gminie Chełmiec.  W związku z tym prosimy o nie wystawianie odpadów zgodnie z harmonogramem odbioru.

W związku z obecnie zaistniałą sytuacją Gmina Chełmiec podjęła kroki zmierzające do wyłonienia nowego wykonawcy na odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, segregowanych i bioodpadów). O nowych terminach odbioru odpadów komunalnych z poszczególnych miejscowości gminy Chełmiec powiadomimy w osobnym komunikacie.

Informujemy, iż w związku z odstąpieniem od realizacji umowy na odbiór odpadów komunalnych przez firmę AVR Spółka Akcyjna – Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Chełmiec przy ul. Magazynowej 24 będzie nieczynny do odwołania.

Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy i zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. axaxa121 pisze

  Tak to jest mieszkać na wsi. Jak nie podtopienia, gowno w kranie, brak oczyszczalni , brudna woda z kranu, brak komunikacji miejskiej i dobrego transportu do i z Nowym Sączem, brak szpitali, urzędów, Kościoła, do tego problemy z odbiorem smieci i ciągle problemy z wodą pitną. Korki i jeszcze raz korki. Coś więcej??? Tanio kupc dom a pozniej czerpać garściami z tych luksusow:)

 2. KNS pisze

  O takich luksusach możesz sobie tylko pomarzyć. Weź się do roboty żebyś nie musiał całe życie mieszkać w kawalerce

  1. axax122 pisze

   kawalerkę to ci mogę wyn ająć jak cię będzie stać ale na to do Szwecji czy Niemiec zapraszam. Może po drodze ci węgiel podrzucić, chociaż on za drogi w tonarzu więc zostaje ci ekogroszek i szlif do maca.

  2. xaxa1212 pisze

   za tą kawalerkę to te dwa domy kupię.

   1. KNS pisze

    Wstawaj! Zes..ałeś się!

Zostaw odpowiedź