miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bądź widoczny! Noś odblaski! [Zdjęcia]

0 286

 

W obecnym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej wzięli udział w X edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Już po raz ósmy szkoła w Łabowej uczestniczyła w tym konkursie.

 

Czytaj również: IX Przegląd Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich! [Zdjęcia]

 

Wszystkie działania związane z konkursem miały na celu uświadamianie im konieczności znajomości zasad ruchu drogowego, konsekwentnego ich przestrzegania oraz w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

 

 

Po raz kolejny odbył się „Odblaskowy pochód przedszkolaków”. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe i niosące transparenty odwiedziły instytucje funkcjonujące na terenie gminy Łabowa. Spotkały się z Wójtem Gminy i wręczyły jej odblask. Kolorowe odblaski otrzymali także: kierownik GZOJ-u, pracownicy Banku Spółdzielczego, pracownicy apteki oraz Dyrekcja szkoły w Łabowej. Dzieci wręczyły także odblaski spotkanym przechodniom.

W ramach działań odbyła się też „Odblaskowa dyskoteka przedszkolaków” , podczas której oprócz zabawy i tańców przy muzyce odbył się pokaz mody. Dzieci prezentowały swój odblaskowy strój wykonany przy współpracy z rodzicami prezentując go na wybiegu – przejściu dla pieszych.

„Odblaskowy apel” był następnym punktem promującym noszenie odblasków. Uczniowie zatańczyli „Belgijkę” a później cała społeczność szkolna zatańczyła „A ram sam sam ”. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego. W tym dniu dzieci i nauczyciele chodzili po szkole w kamizelkach odblaskowych, przypominając całej społeczności szkolnej o tym ważnym obowiązku dla każdego pieszego uczestnika drogi. W tym dniu odbyła się również rada pedagogiczna, na której wszyscy byli ubrani w kamizelki odblaskowe.

W każdej sali lekcyjnej na ścianach są gazetki promujące tematykę bycia widocznym na drodze i konieczności noszenia odblasków dla własnego bezpieczeństwa.

Po raz kolejny uczennice prowadziły w kościele nabożeństwo różańcowe, które w ramach pozalekcyjnych zajęć przygotowały rozważania tajemnic różańca, zwracając uwagę wiernych na problem bezpieczeństwa na drodze i modląc się o ludzkie życie uczestników ruchu drogowego, za ofiary wypadków drogowych, szczególnie za ginące na drogach dzieci. Dodatkowo każdy dorosły dostał odblask.

W ramach konkursu odbyło się spotkanie z policjantami połączone z prelekcją na temat: „Bezpieczne uczestnictwo dzieci i dorosłych w ruchu drogowym”.

Akcję zakończyliśmy spotkaniem z seniorami. Odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zakończony wspólnym z przedszkolakami wykonaniem kamizelek odblaskowych.

SP w Łabowej
fot. SP w Łabowej

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź