miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bakteria coli w przedszkolu! Zamknięte ujęcie wody

0 1 122

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego zaopatrującego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej. Wyniki badania wody wykazały obecność w wodzie bakterii grupy coli.

 

Czytaj również: Pozostały dwa tygodnie, brakuje jedynie 40 tys. złotych!
Pomóżmy Różyczce Dąbrowskiej… [Udostępnij]

 

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294) „woda jest zdatna do użycia, jeżeli jest wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów w liczbie stanowiącej potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego (…)”.

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, mając na uwadze ochronę zdrowia użytkowników wody, decyzją administracyjną nakazał w terminie natychmiastowym przeprowadzenie niezbędnych zabiegów higieniczno-sanitarnych celem uzyskania wody bezpiecznej dla zdrowia ludzkiego.

Liczba osób zaopatrywanych w wodę z ujęcia indywidualnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ptaszkowej wynosi ok. 270 osób.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź